ventou

Ventou Můžete mě odborně poradit blíká mě obrazovka TV monitorů LG

bolak- blíká to tak, že jako by se třásl jemný stín po celé obrazovce (jako by mrká) zřejmě je to přiznačné pro LED původně byla nastavená fregvence 60Hz ja dal před měsícem 85Hz a zkoušel jsem 100Hz i 120Hz a nic se nezměnilo. Dělá mě to delší dobu, ale nyní mě to vadí, když upravují v editoru fota je to nepříjemné Mám zaruku jen do 10 ledna, proto nevím zda je to normální, nebo zavada. Děla to když přepnu na monitor počitače u sledování TV nikoliv. Je to TV monitor LG, LED FULL HD Děkují za informace.

Odpovědi
Hlada

LEDky jsou napájené stejnosměrně, není žádný důvod, proč by měly blikat. Zřejmě je špatně vyfiltrované napájecí napětí. Frekvence sítě se kryje s obrazovou frekvencí, takže jev není tak patrný při sledování TV. Je to důvod k reklamaci.

bolak

A ozkoušels to co sem ti psal? Jestli to nepomohlo, tak zkus ještě vyměnit zásuvku, případně prodlužovačku jestli používáš. Taky zkontroluj kabely od monitoru a zkus i vypnout všechny ostatní přístroje, včetně televize, kdyby to náhodou něco rušilo, a nebo se na to všechno vysejruj a běž to vrátit. Řekni že je to prostě vadný a ať ti daj jinej kus, bude to nejrychlejší a nejjednodušší.

cochee

Mi takhle v práci blikal monitor, když byl v jiné zásuvce než PC. Nevím jestli to byla nějaká zemní smyčka anebo byly zásuvky každá na jinou fázi, každopádně pomohla rozbočka do jedné zásuvky a do ní zapojit PC i monitor. A byl klid.