Lulu1

Ventilátor na WC. Jak poznám správné odsávání?

Zdravím,
bydlím ve starém bytě a chtěla bych se zeptat, když zapnu ventilátor na WC, kudy ten vzduch proudí? Stříkala jsem totiž savem na WC a chtěla bych trochu zmírnit ten zápach, ale zas nevím, jestli to nebude proudit trubkami v záchodech bytů nad námi (bydlím v přízemí) a tudíž by pak všem páchlo savo na WC.

EDIT: A jak poznám správné odsávání? Musím říct, že jsme ten ventilátor skoro vůbec nepoužívali, moc nevím k čemu. Ale jako když ho zapnu, tak se zdá být v pořádku.

Nejlepší odpověď
gecco

Pokud je to odsávání v pořádku, pak nikomu nad tebou odsátý vzduch jeho bytem (WC) proudit nebude – za ventilátorem by měla být (zpětná) klapka, která tomu zabraňuje…
______________
Jak poznáš, jestli je odsávání v pořádku? – na pohled ne. Provádí se třeba zkouška těsnosti – ale to se dělá v celé ´větvi´ (stoupačce) najednou – třeba při čištění…
😉

Další odpovědi
anonym

pokud je správně osazeno a napojeno, tak je vše ok. tzn. větrák otočený správným směrem, zpětná klapka a napojení do odvětrávací šachty. viděl jsem i větráky jen ve zdi a napojení do šachty bylo vypadlé, děravé, nebo vůbec