hanicka.k.cb

Venčení psů za peníze

Už je mi přes 15 let a ráda bych si přivydělala nějakou tu korunku. Často chodím do útulku, mám i vlastního pejska a tak mě napadlo, jestli bych nemohla venčit hafíky lidem za peníze. Zkušenosti a vybavení na to mám, jen se obávám, jestli to není nezákonné brát si peníze od lidí za to, že jim vyvenčím pejska (popřípadě s ním zajdu k veterináři, nechám ho proběhnout apod.)? Díky všem za odpovědi.
Doplňuji:
Drap: Ale co když ten pes není ani známých, prostě je cizího člověka? Popřípadě, jak se dá ta živnost vyřídit? A je to vůbec nutné, když bych venčila tak max. půl roku nebo rok? Moc díky za odpovědi :o)

Nejlepší odpověď
Drap

Pokud by to bylo děláno jako výdělečná činnost, tak by i na to měla být vyřízená živnost. Pokud však občas vyvenčíš známým psa, nebo se o něj jinak postaráš a dostaneš od nich nějakou korunu, tak myslím, že to nikoho ani zajímat nebude a ani ti hlavu neutrhne. Přesto tě nechci navádět k dělání věcí, které jsou v rozporu se zákonem.

Další odpovědi
HonzikPernik

Peníze jsou zlo, buď ráda, že to děláš zadarmo. :)

redy

dej si inzerát

ivzez

K opakované činnosti provozované za účelem zisku potřebuješ živnostenské oprávnění (pozor pokuta za neoprávněné podnikání může být dost vysoká).

Živnostenské oprávnění lze do konce r. 2013 získat až od 18 let,
od 1. ledna 2014, kdy vstoupí v platnost nový občanský zákoník
to bude možné po dovršení 16 let (na návrh zákonného zástupce).

Nyní by si mohl živnostenské oprávnění opatřit jeden z rodičů
a psy bys mohla jako spolupracující osoba venčit ty.

hanicka.k.cb

HonzikPernik: to máš sice pravdu, ale použít „zlé“ peníze pro dobré věci není špatné, ne? :)
redy: myslíš jako na internet? Nebo třeba na nástěnku do paneláku? :) Dobrý nápad, ale raději tam teda nenapíšu že budu venčit za penízky :D