Avatar uživatele
Monie

Venčení bez vodítka

Dobrý den. Mám 2,5 ročního labradora. Je velmi čipernej a dlouho trvalo než se naučil chodit u nohy s vodítkem. Na dvoře poslouchá krásně, na procházce taky (zatím pouze s vodítkem) ale jak uvidí vodu nebo psa, utíká za tím. Od narození se strašně změnil. Už je klidnější a myslím že řeči že po 2 roku se labrador zklidní je pravda. Příští rok bychom ale chtěli začít učit bez vodítka. Samozřejmě ze začátku ne já, ale mámin přítel ze kterého má větší respekt. Někdo už ale začal od štěněcíh let. Není pozdě začít ve 3 letech?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? samicek333, chudst, Deli před 4572 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
chudst

Reuef: popravde mensi psi mi prijdou daleko agresivnejsi. Maly se poleka casto jen toho, ze ho chcete pohladit. Pokud dospeleho psa nevyprovokujete, neutoci. (A pokud ano, pak samozrejme z voditka nepoustet.) Ale to neni predpokladam pripad labradora u Monie.

Monie: doporucuji dve veci (bez legrace) – zaprve: pripnete mu na obojek nejaky kontakt na vas. Kdyz se zabehne, je to skvela pomucka pro toho, kdo pejska najde – a ani se nemusi volat policie, resp. odchytova sluzba. Zadruhe – at ho trenuje ten, ze ktereho ma respekt, jak pisete. Ve trech letech neni psa pozde ucit, jen to mozna pujde o neco pomaleji.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
led

Súhlasím s chudstom.
Neskoro nie je nikdy, aj keď cvičiť dospelého je ťažšie ako šteňa.
Len pripomienku, bez vodítka ho cvičte mimo priestoru, kde chodia ľudia, zo začiatku aj mimo druhých psov. Aby nechtiac neublížil.
Ďalšia vec, s ktorou sa často stretávam. Nepovolujte cudzím deťom hladkanie, prípadne ho nepúšťajte „umývať jazykom“ iných ľudí, mohli by z toho byť problémy. Nie každému je to príjemné.
PS.
Čoskoro sa možno ozve náš priateľ s tvárou dieťaťa a bude mať k tomu pripomienky.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Reuef

takovydle velky psy by bez voditka behat nemeli nikdy je to nebezpecny

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
rottwy

Určitě také souhlasím s tím, že by měl mít pejsek na krku třeba takové ty malinké kostičky ve kterých je papírek s vaším kontaktem. A jinak se toho nebojte, určitě ho pusťte někde kde to zná, kam chodíte, kde nejsou v okolí silnice a mějte hlavně trpělivost, jestli se bojíte tak by jste třeba na poprvý mohli zkusit ty dlouhá vodítko, která mají třeba 10 metrů, to je taky super věc :)

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Deli

My jsme to učili od štěňátka, to je asi přirozenější. A bez nějakého „výcviku“ to prostě naše zlatá retrívřice uměla nádherně hned. Když jsme si ji přinesli domů a chodili ji venčit, neuměla ještě chodit na vodítku, teprve si zvykala na obojek. Bydleli jsme na sídlišti, ale prostě jsme si vynesli do parčíku za domem a tam ji pustili. Jakmile jsme si sedli na bobek a zavolali na ni, běžela k nám, protože byla zvědavá, co pro ni máme. Dnes jí bude 5 a poslouchá nádherně. Zas ale nechodí u nohy, to jsem nevyžadovala. Prostě buď jde na vodítku, nebo má volnost.

Na kontakt na obojek opravdu nezapomeňte, taky si vezměte do kapsy piškoty.
A první puštění zkuste někde, kde není provoz, ani další psi. Ideální by byla velká ohrada, ale to se asi nepovede…

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ivetka303

Mám stejný problém, až na to, že mám čivavu, která nikomu sice neublíží, ale někdo může ublížit jí.
Je strašně přátelská, za každým jde a když ji volám tak se nezajímá. Přitom když toho našeho prcka volám a nikde nikdo, poslechne na slovo, ale jakmile zmerčí někoho cizího, tak, jako kdyby mě neslyšel..

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Magdalenka

Také vlastním labradora. Myslím, že pokud umí už základní povely, pak nemusíte dávat vodítko vždy.Vemte si vodítko sebou a kdyby kolem šel nějaký cizí pes, na vodítko ho připněte.

před 4572 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
led

Takto to aj ja robím. Ak sú nablízku psi zo „sídliskovej svorky“ tj. kamaráti je bez vodítka. V prípade cudzieho alebo „nepriateľského“ psa, ide na vodítku.
V prípade „nežiadúcich a hladkajúcich“ detí automaticky vodítko a pri nohe.

před 4571 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek