Ann;)

Velmi nutné.

Jsem v 8 třídě, a už od malička si přeji být novinářka popř. moderátorka.. mám k tomu jisté předpoklady. Ráda mluvím, plně se věnuji četbě, psaní, focení, ale i práci s počítačem. Mám už asi jen rok na to, abych si vybrala to, co bych chtěla v životě dělat. Proto se chci zeptat, jestli je v Čr vůbec nějaká střední škola, ve které bych se alespoň připravila na „Vysokou školu“ na které bych se zaměřila na. Novinařinu/Mo­derátoství. Předem děkuji.

Nejlepší odpověď
Lucijej

Budˇ klasicky gympl nebo případně i třeba nějaká jazykovka, protože v dnešní době je cizí jazyk nutností. A následně VŠ obor žurnalistika.

Anebo moderátorská škola, viz. odkaz.

Zdroj: http://www.msd3.cz/

Další odpovědi
anonym

strednú školu so všeobecným rozhľadom,teda žiadnu špecializovanú, a jazyky, ako písala Lucijej.