Chandler

Velký monitor, velké rozlišení

Ve hře je tomu jinak ..hra se mi celá roztáhne po obrazovce. Jak nastavím, aby se hra o něco trochu víc smrštila do sebe, tak aby podala, co nejlepší rozlišení ? Jednou se mi jednu hru podařilo takhle udělat, ale na po druhý už to nejde ..za každý postup budu vděčný.

Hra se pak nedá hrát a hlavně z toho bolí oči.
Doplňuji:
Jedná se o Far Cry 2

Nejlepší odpověď
GangstaHelper

Pokud máte CRT monitor tak se to dělá jednoduše přes tlačítka na monitoru. Vysvětlovat nebudu, protože to má každý monitor jinak.

Pokud máte LCD monitor, tak ty toto nastavení zpravidla nemají. U toho by vás oči bolet při malém rozlišení neměly (na rozdíl od CRT se neobjevují „tmavé“ řádky mezi osvícenými řádky pixelů). Hru proto spusťte v okně, a máte obraz hnedka menší.

Další odpovědi
anonym

u každé hry se rozlišení (pře)nastavuje trochu jinak a jinde

každopádně nejčastěji přímo v hlavním menu hry->
settings/options->
graphics/vide­o/system->
resolution
… zkus upřesnit o jakou hru se jedná …

pokud se jedná o 3D hru je možné že tvá grafická karta nebude zvládat vykreslování grafiky v tak vysokém rozlišení … hry si dnes obvykle ideální rozlišení a kvalitu grafiky právě podle výkonu 3d akcelerátoru automaticky detekují, takže přenastavování rozlišení by už nemělo být optimální.