Pokročilý

Co znamenají všechny ty symboly ve flimu "Velký Gatsby"?

Ahoj, viděli jste tento film ? A co znamenají všechny ty symboly jako např. to zelené světlo, oči na billboardu atd...? Zkoumal jste to někdo, viděl jste v tom někdo nějaký větší význam a chápete někdo význam všech těch motivů a symbolů? Díky moc :)

P.S. Prosím nekopírujte odkazy na cizojazyčné stránky, prezentujte prosím spíše své názory a postřehy, děkuji :)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Mohla jste napsat, jak symbolům rozumíte vy. Doplníli bychom, jak je chápe někdo z nás.

Např. zelené světlo - zelená je barva naděje - uvědomte si, kdy se poprvé objevuje. Sen, touha, budoucnost.

Oči na billboardu - jsou slepé, nevidí stejně jako někteří jedinci. Kdo jediný vidí?

Další odpovědi:

Pokročilý

Zabal si hlavu do alobalu a pozor ať tě nevezmou illumináti.(Taky jsem na ně chvíli věřil, z toho se vyroste :D)
edit: tak pozor ať vás nesežerou

Pokročilý

Gatsbyho jsem neviděl, ale chci se na něj kouknout, kvůli Di Capriovy. O tom že tam jsou takové věci jsem neslyše, trochu jsem se zagooglil a vážně něco nového co jsem ještě neviděl, jsem konspirační teoretik a tuším že s těma očima bude něco ve smysli že nás sledují, že nad námi mají kontrolu atd..
To zelené světlo mi je pořád záhadou, ale pokud něco zistím, napíši do zpráv ;)

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Kultura a společnost

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Kultura a společnost

Zlatý annas 3362
Zlatý Drap 1799
Zlatý led 1454
Zlatý hanulka11 1277
Zlatý quentos 1113
Zlatý marci1 1080
Zlatý vagra 799
Zlatý mosoj 798
Zlatý gecco 714
Zlatý iceT 653

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.