ShyDoe

Co znamenají všechny ty symboly ve flimu „Velký Gatsby“?

Ahoj, viděli jste tento film ? A co znamenají všechny ty symboly jako např. to zelené světlo, oči na billboardu atd…? Zkoumal jste to někdo, viděl jste v tom někdo nějaký větší význam a chápete někdo význam všech těch motivů a symbolů? Díky moc :)

P.S. Prosím nekopírujte odkazy na cizojazyčné stránky, prezentujte prosím spíše své názory a postřehy, děkuji :)

Nejlepší odpověď
annas

Mohla jste napsat, jak symbolům rozumíte vy. Doplníli bychom, jak je chápe někdo z nás.

Např. zelené světlo – zelená je barva naděje – uvědomte si, kdy se poprvé objevuje. Sen, touha, budoucnost.

Oči na billboardu – jsou slepé, nevidí stejně jako někteří jedinci. Kdo jediný vidí?

Další odpovědi
mokrygorky

Zabal si hlavu do alobalu a pozor ať tě nevezmou illumináti.(Taky jsem na ně chvíli věřil, z toho se vyroste :D)
edit: tak pozor ať vás nesežerou

Minas

Gatsbyho jsem neviděl, ale chci se na něj kouknout, kvůli Di Capriovy. O tom že tam jsou takové věci jsem neslyše, trochu jsem se zagooglil a vážně něco nového co jsem ještě neviděl, jsem konspirační teoretik a tuším že s těma očima bude něco ve smysli že nás sledují, že nad námi mají kontrolu atd..
To zelené světlo mi je pořád záhadou, ale pokud něco zistím, napíši do zpráv ;)