MajaIS

Velké nebo malé písmeno?

Dobrý den,
prosím jak byste napsali spojení : vedoucí klubu jachtařů, má tam být velké k, nebo malé.
Děkuji
Doplňuji:
Já myslím u toho klubu, jestli má být velké K nebo malé. Díky ;))

Nejlepší odpověď
annas

Není to jak jednoznačné. Jde-li o i nstituci,která se Klub jachtařů jmenuje,pak napíšeme velké písmeno.

Jestliže napíšeme klub jachatařů,máme na mysli poojmenování,kde se jen scházejí jachataři- není to oficiální název. Je nutné posuzovat individuálně.

Další odpovědi
anonym

Malé k.

jey

Pokud tomu lide rikaji klub jachtaru ale neni to oficialni jmeno toho spolecenstvi – klubu, tak male,
pokud je to rekneme v nazvu , emblemu, znaku uvedeno jako Klub jachtaru, pak ovsem velke pismeno Jey