Velké kolísání FPS. Čím je to a jak se to dá řešit ?

Dobrý den, koupil jsem si notebook asus k75vj-ty060h. Při hraní her i na nejnižší detaily se hra sem tam seká. Někdy mám FPS třeba 100, ale někdy třeba 5. Velice kolísá a nevvím co s tím. Grafická karta by to zvládat měla spíš se obávám procesoru. Je to 2 jádro 2,4 GhZ ale je tam cache myslím 512 kb. Můj kamarád má cash 2 MB a nemá žádný problém. Chtěl bych se zeptat jaké jsou možnosti. Např. jestli se u NTB dá vyměnit procesor za lepší nebo v čem by mohla být chyba atd. Velmi děkuji. Krásný den

Odpovědi:

Stříbrný

Možnosti už jsi propásl. Na hry sis měl koupit nebo postavit stolní PC, ne notebook. Procesor se u notebooku vyměnit někdy dá, někdy nedá; pokud dá, nečekej, že bude možnost tam strčit třeba 2× výkonnější procesor, to určitě ne. Takový noťas podporuje třeba 2-3 modely CPU, které se od sebe liší jen minimálně. Navíc je tak snadno neseženeš - určitě ne v maloobchodě. CPU pro notebook neseženeš tak snadno jako CPU do stolního PC.

Ahoj mám stejný PC a ano dá se koupit jiný procesor a stále zjišťuji jaký přesně pro tenhle notebook by měl na 100% fungovat a na konci máš info o pc kde jsou i podporovaný procesory (4) který fungujou ale pokud si to vyměníš tak ztracíš záruku takže opatrně ;)
http://www.asus.com/…

zrovna jsem to taky řešil, přeinstaloval jsem ovladače ale stále mi FPS kolísalo z 30 na 5 a pořád dokola, nic nepomohlo až dneska, rozebral jsem noťas, vysál ho vyndal HDD a RAM, dal dohromady a pod noťas jsem dal chladící podložku s ventilátory, heuréka. ono to vtom malém šasi dost hicuje, takže chladit, ten procesor se po přehřátí podtaktuje, schladí a najede, a stále dokola. konkrétně mě to hodně potrápilo na Armored Warfare, hra není optimalizována na více jader procesoru a tudíž žhaví pouze jedno vlákno, taky není na škodu nastavit ve win. spřažení s jiným jádrem které není vytížené systémem, toto mi opravdu pomohlo, zdarec jarda. oprava teď jsem to zkoušel, ubral jem dva jádra ve spřažení a FPS šlo dolů takže spřažení nechat, možná to jede na více jader, když jsem se díval na využití prostředků při hře tak je CPU vytíženo na 85%, takže maká jako blázen a taktovaní se vyšplhá na 2,8GHz mám taky procesor i7.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Počítače a internet

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Počítače a internet

Zlatý Bedy 1525
Zlatý Michal Kole 1198
Zlatý mosoj 1028
Zlatý Hlada 948
Zlatý ge0rge 894
Zlatý www 829
Zlatý led 820
Zlatý badisko 818
Zlatý gecco 795
Zlatý arygnoc 674

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.