dudu

Velké dilema

Nedávno mě zvídavá vnučka položila dvě otázky a sice:

  • proč se říká, že Bůh existuje, ale nikdo ho zatím nespatřil
  • proč se andělé zobrazují jako bezpohlavní bytosti, většinou blond s kudrnatými vlásky, když:

Starý zákon popisuje situaci /údajně v kapitolách IXX až XXIV/, kdy Lota navštívili tři bytosti-muži, ve kterých poznal jednak Hospodina a dva anděly. Prvého velice velebil a uctil, ty další „muže“, protože byli unaveni, pozval na večeři a nocleh. Bůh a andělé se tedy opravdu podobali našemu obrazu? Její zvídavost má logiku, můžete prosím poradit argumenty abych neměl pocit, že se rouhám a chovám se jako neznaboh, což by určitě řekla moje nebohá matka!!

Doplňuji:
Děkuji za součinnost, ale merito otázky zní proč, i když staré ekunemické texty v hebrejštině /často nepřevzaté do Bible/, hovoří o andělech jednoznačně jako o mužích a jmenovitých bytostech se všemi klady a zápory, jsou dnes popularizovány coby nehmotné a neurčité bytosti bez chutě a zápachu.
Vždyť naše předky učili astronomii, lékařství, ale také vojenství atd. Milovali se s dcerami lidskými a ne všichni byli zatraceni.
I v materializované podobě přece může být anděl pojat jako ochránce i posel dobrých zpráv.
Takto byl dle starých textů rovněž běžně definován a proroky spatřován i hospodin a měl nám blízkou podobu. Nebo se snad mýlím?

Nejlepší odpověď
annas

Více k 1. dotazu si přečtěte na citované podtržené stránce. K problému andělů se dovíte na stránce: http://www.pas­torace.cz/index­.php?typ=texty&sel_char=­A&sel_tema=4&sel_pod­tema=12&sel_tex­t=3273

Třeba něco z toho Vám bude stačit k odpovědi.

Zdroj: http://www.got­questions.org/Ces­ky/Existuje-Buh.html

Další odpovědi
afro.minerva

Pokud jde o otázku andělů, sice jsem pomalu začala číst Bibli, ale zatím jsem se k tomuto nedostala.

Můžu pouze napsat svůj názor na to, proč Boha ještě nikdo neviděl: A proč by měl? Podstatou víry je přece něco jiného, než mít jistotu. Člověk musí věřit aniž by tu jistotu měl. Musí věřit ze srdce. Jinak to není víra. To je můj názor.