jaromirk

Velká Británie; zrádcem se stane ten, kdo to dá hlavou dolů. K čemu se to vztahuje? Co znamená to „to“?

Doplňuji:
nee… překladač to není smysl to mít nějaký musí nevím jaký, ale.

Nejlepší odpověď
chudst

… napadlo me jedine: v Britanii maji porad absurdni zakon (ze starych dob, jen ho proste nezrusili) – ze kralovna se na znamce nesmi dat hlavou dolu. A byl za to nejaky prisnejsi trest. Ale jestli se to tyka primo toho, to nevim :)

Další odpovědi
FOG

Pokud treba nekdo otoci vlajku vyvesenou na pevnosti,vezeni apod.,tak to udajne znamena,ze tam neco neni v poradku – vetrelec,vzpoura apod.Proste neni pod kontrolou majitele – provozovatele.

greycell

věta bude asi výsledkem práce nějakého překladače(?Bing), smysl by mohlo dávat „zrádcem se stane ten, kdo skloní hlavu(expresivně)“

a není to kousek textu třeba nějaké písně? to by záleželo na kontextu.