Nenaplněný

Veliost paraboly a velikost televize?

Dokud jsem sledoval obraz ze satelitu na televizi s ůhlopříčkou 55cm byl obraz kvalitní. Po zakoupení televize s ůhlopříčkou 80 cm mi obraz kostičkuje. Vyřeší problém větší parabola, nebo je problém jinde ? Díky

Nejlepší odpověď
Hlada

Velikost paraboly nesouvisí s velikostí obrazovky. Nejspíš má nová televize nižší citlivost. To je parametr, který nesouvisí s velikostí obrazovky. Pravdou ale je, že vyšší úrovně signálu docílíte větší parabolou.

Další odpovědi
Drap

Myslím že je problém v přijímaném signálu.Třeba bude stačit původní parabolu vyladit.

tom004

Nepíšeš jakou máš parabolu,průměr­.Podobný problém,soused vyřešil výměnou paraboly,60cm za 80cm,a od té doby je vše v pořádku.Ale netvrdím,že je to univerzál i když logiku to má.

baghira

Možná by stačilo nechat si proměřit sílu signálu a eventuálně správně nasměrovat stávající parabolu.

mosoj

Pokud jste vyměnil jen TV a satelitní přijímač zůstal stejný, je dost pravděpodobné , že se vám na př. hnula parabola nebo něco v řetězci sestavy parabola, LNB, DVB-S .

Pokud jste satelitní přijímač zaměnil za TV s DVB-S pak DVB-S v TV je horší ( má menší citlivost) než měl satelitní přijímač původní a napraví to pouze větší parabola, nebo kvalitnější LNB.
Nedá se bez těchto informaci odpovědět.

Samozřejmě že velikost paraboly má vliv na zisk antény což v souvislosti s LNB má rozhodující vliv na příjem . Pokud ale máte
satelitní přijímač a výstup z něj vedete do
TV je to věc toho přijímače, paraboly a LNB.
Nikoliv nové TV.

Jak již bylo řečeno velikost obrazovky a paraboly je ve stejné souvislosti jako velikost letadla a okna ve sklepě.

lexx

může jít o subjektivní dojem z větší plochy obrazovky, ale také doladit polohu paraboly případně jemně nastavit pozici LNB pokud to konstrukce umožňuje

elektrikář

Zkontroloval bych všechny konektory Prípadně nechal přemněřit signál jestli se přece jenom parabolou nehnulo. Jednou mi signál rozladil i pavouk na snímači,