Johnny5266

Je nějaké věkové omezení pro to abych mohl vlastnit motorové vozidlo?

Je nějaké věkové omezení pro to abych mohl vlastnit motorové vozidlo? Konkrétně motocykl, je mi 15 let, nenabyl jsem plnoletosti a chtěl bych ho přepsat rovnou na mě. Zákon to musí mít nějak ošetřené když si můžu udělat ŘP na moped v 15ti letech a chci aby byl můj tak ho budu mít napsaný na sebe a ne na nikoho jiného.. Já sice mluvím o kategorii 125ccm ale myslím že v tom nebude rozdíl, může mi někdo pomoct?:)

Odpovědi
gecco

Můžeš být majitelem od 15ti let, stačí tí občanský průkaz

Můžeš být majitelem vozidla i třeba jako batole – právní úkony za tebe bude provádět tvůj zákonný zástupce…
😉