Marvan

Co by měly sociální sítě provést s účty, které očividně patří mladším 13 let?

Dle mezinárodního práva, nesmí sociální síť uchovávat uživatelská data o lidech mladších 13 let bez písemného souhlasu zákonných zástupců.

Co by měl Facebook, Google a další sociální sítě provést s účty, které očividně mladším 13 let patří? Například člověk vytvoří status na Facebooku kde zmíňí svůj věk, Facebook si tohoto faktu všimne a měl by okamžitě uživatele zablokovat?

Odpovědi
prezdivkomat

Než odpovím:

pokud nesmí uchovávat uvedená data dle mezinárodního práva jaké jsou v tomto právu uvedeny „sankce“, „tresty“ za „porušení? popřípadě kdo "rozhodne“ a „dohlídne“ na „výkon“ onoho trestu, sankce a pokud „ten kdo má rozhodnout nerozhodne“ nebo „ten kdo má dohlídnout nedohlídne“ kdo „potrestá“ toho kdo „nedohlídl nebo nepotrestal“ ???

A teď odpověď:

podle mne, je v rozporu s uvedeným právem už jen ta skutečnost, že „provozovatel“ vůbec UMOŽNÍ osobě mladší 13-ti let se „registrovat“ …

jednoduše by v „registračním“ „formuláři“ vlastně neměly vůbec být v nabídce „ročníky“ které „odpovídají“ osobám mladší 13-ti let … potom by se taková osoba „v případě kdyby nelhala“ nemohla registrovat …

takže, pokud „provozovatelé“ „nabízejí“ možnost „registrace“ osobám mladším 13-ti let tím, že jsou v „nabídce k registraci“ uvedeny i ročníky narození, které jsou v rozporu s tímto „limitem“ tak už tím, „jednoznačně“ porušují ono mezinárodní právo, protože toto, tedy takovou registraci, umožňují …

jsou „vlastně“ „spolupachateli“ takové „uskutečněné“ registrace neboť ji umožnili …

Nejsem vzdělán v oboru IT, ale nemyslím si, že by v současné době (rok 2016) existoval způsob, možnost a pod. „jak provozovat“ „sociální síť“, „prostřednictvím internetu“ aniž by „docházelo“ k ukládání „dat“ z takového provozování …

Tedy pokud „provozovatel“ „umožní“ registraci osobě mladší 13-ti let (a pod.) tím, že v „registračním“ „formuláři“ nabízí tuto možnost např. tím, že „nabízí“ možnost registrovat se uvedením ročníku nar. např. 2009 ( v souvislosti s rokem 2016) tak už z podstaty těchto údajů je zcela jasné, že „provozovatel“ nabízí možnost registraci „osobě“ ve věku (7 let) tedy takovou osobu k tomu „navádí“ tím, že jí to umožňuje … V české republice existuje jedna z „forem“ „spáchání“ trestného činu, a to právě „formou"návod­covstí“ k trestnému činu … (obecě napsáno)

Závěrem: pokud mám pravdu v tom co jsem zde napsal tak by také mělo být pravdou, že:

i tzv. „zpětně“ by „mělo“ jít „pachatelé“ takových „činů“ (trestných činů) „odsoudit“ soudy (soudem) neboť pokud se tedy „dopustili“ trestného činu, měla „by tzv. běžet jistá promlčecí lhůta a pod.“

to tady píšu jen proto, že kdyby se zrovna náhodou třeba dnes „ujasnilo“ to, že je to „vlastně pravda to co jsem tady napsal“ tak aby se „vědělo“, že nesouhlasím, a podle „zákona“ by „ani nemělo být připustitelné“ aby se takové „skutky“ nepotrestaly a tak jak „bývá a bývalo zvykem“ se to „tak nějak přešlo“, a to i v případech kdy např. „provozovatelé, majitelé a pod.“ uvedených „sociálních sítí, a "tech. vybavení“ umožňujícího provozovat „takovou soc. síť“ jsou např. „rodinnými příslušníky“ „vlivný a pod“ „lidí“ … (i „údržba“ a „zaměstnanci "údržby“ tech. vybavení takové soc. sítě jsou „trestně“ odpovědní" stejně „jako“ provozovatelé … na to je „třeba“ nezapomínat …

P.S.: a jestli se s tím nezačne do 3 dnů ode dneška „dělat“ pořádek, tak už nebudu „konat ""dobré skutky“ tím, že vám tady budu „napovídat a radit“ jak se můžete „stát“ zase „lidmi“ …

MobilManiak

No, Facebook si toho nevšímá. Ale měl by. Stačí, že si tam dítě dá nesmyslný věk,třeba 45. Na druhou stranu, je povinností udávat správné údaje na FB či jinde na soc. sítích? Každopádně měl by ten účet zrušit,ale kdy člověk napíše něco o svým datumu (roku) narození? Dítě tam zadá nepravdivé datum, nikde se o tom datu nezmíní, takže soc. síť nemá žádný podklad a účet zrušit nemůže. Je to komplikované.

no107064

… dneska je celkem běžné, že když se někomu narodí dítě, tak mu rodiče udělají FB účet.