Vegetariánství vs. těhotenství

Ahoj, můžu nějak poškodit svoje děťátko, když jsem vegetariánka? Jsem ve 20. tt. Díky!

Odpovědi
Nuk nuk

Popravdě řečeno, na to jste měla myslet už na začátku těhotenství, nikoliv v jeho prostředku.

Nicméně, pokud dodržujete zásady vegeteriánství správně, pak byste miminko poškodit neměla. Pokud Vám vaše tělo nesignalizuje nějakou zásadní potřebu masa, nenuťte se do něj, ale zajistěte si dostatečný přísun železa, vápníku a bílkovin. V úvahu Vám předkládám i konzultaci s Vaším lékařem, který by Vám mohl doporučit vhodné potraviny, které potřebujete.

Lencis

Samozřejmě že ne, ale musíte nahradit látky z jiných zdrojů… nebudu vypisovat, ale hodím pár odkazů na zajímavé články, kde se dočtete více 😉

http://www.mi­neralfit.cz/ro­dina-clanek/vegeta­rianska-strava-behem-tehotenstvi-a-kojeni-21/

http://www.mo­jedite.cz/arti­cle_detail.php?id=315

http://www.mo­jebetynka.cz/cla­nek/1046/neji­te_maso_tak_u­pravte_v_teho­tenstvi_jidel­nicek.html

Přeji zdravé a krásné miminko a jen za něj se přimlouvám, aby až přijde čas nějaké to masíčko mohlo ochutnat. Pro dítě je v určité období opravdu nenahraditelné.

Michal

V zásadě ano,ale záleží na tom jak hluboce vegetariánství držíte.Jste vegetarián,vegan?
Některý stupeň vegetariánství by mohl vaše děťátko ohrozit tím,že se mu nedostává potřebné výživné látky.Zamyslete se nad tím.Jistě to neznamená,že si nutně musíte dát dvojitou porci bůčku?!Vám i vašemu miminku hodně zdraví.Ale ryba je dietní,dokonce postní jídlo.Co vy na to?