Lorrien

Vedete si osobní video deník??

Vede si jej někdo?? Neporadili byste mi jak na to?? Mám to udělat přes webku?? Nebo mě má někdo natáčet??
Doplňuji:
Já to spíše myslela takhle… Jistá MUDr. (které jsem velmi vděčná) mi poradila si zaznamenávat myšlenky, protože když s ní mluvím, plácám prý páté přes deváté, protože jsem nervózní. Tak bych mohla docílit toho, že si nebudu připadat tak hloupá (a nebudu se tak nikomu ani jevit), když s kýmkoli mluvím. No a psaní deníku je zdlouhavé a navíc, než dopíšu větu, tak jsem zase myšlenkami někde jinde a věta zůstane nedokončená… ;) ale za odpovědi děkuji :)

Nejlepší odpověď
venkovan

Zvaž, zda svoje fotografie a videa, postřehy, zážitky dáš na veřejnost – tedy na web. A nebo zda si vše budeš chránit tak, aby s takovým deníkem nemohl manipulovat nikdo jiný.
Doplňuji:
Pokud ti to dotorka doporučila – zřejmě kvůli nějaké osobní nejistotě, nesoustředěnosti apod., tak právě piš deník jako takový. Naučíš si pamatovat myšlenky, více se soustředíš apod. Na kameru naví napovídáš mnoho, do deníku se naučíš šetřit s časem a myšlenky povedeš víc výstižněji.

Další odpovědi
Michal Kole

To mě ještě nenapadlo 🙂

Můžeš to zkusit přes webku, na monitoru vidíš, jak to vypadá na kameře. kamarádovi na display nebo hledáček nevidíš. Vidíš pak až výsledek v PC

I když některé kamery umožňují přímí výstup.

Třeba televizní moderátorky mají před sebou u čtecího zařízení monitor, aby viděli, jak to vypadá u diváka.

led

Kľudne si to pomocou kamerky nakrúcajte do počítača. Tú nejde ani tak o kvalitu záznamu ako o vyjadrenie myšlienok pekne nahlas aj s patričným mimickym a intonačným ((tvárovým a zvukovým) prejavom. žiadne umelecké ambície, len dialóg, ako by ste hovorili so svojim vlastným Ja. Nevšímajte si kamerku – je to váš partner v rozhovore a plácajte slová, tak, ako ste zvyknutá v bežnom rozhovore, prípadne ako vám letia myšlienky. Nehrajte, buďte prirodzená, ak máte zlý pocit z kamery, alebo snahu hrať, ukazovať sa, radšej majte svetlo od chrbta a tvár v tieni (nezvádza to k prehrávaniu – herectvu).
Tak sa pohodlne usaďte, kamera beží, …