Deliminico

Vedení v registru dlužníků při splácení hypotéky

Dobrý den, chtěla jsem se zeptat, jak dlouho budu vedená v registru dlužníků? Všude jsem se dočetla, že cca 3–5 let od splacení dluhu, jenže se jedná o jednu opožděnou splátku hypotéky, která je na 35 let. Takže budu po zbytek života vedená jako neplatič (i když pravidelně platím celou částku) a tím přijdu i o možnost refinancování u jiné banky? Děkuji za odpověď

Odpovědi
anonym

V evidenci je osoba jen na 3 roky od posledního splacení dluhu.

jakub.bakta

Tento chlapík nabízí smazání z bankovního registru http://www.puj­ckanaop.cz/vy­maz-z-registru-dluzniku---smazeme-vas-zaznam-v-bankovnim-registru-solus-14696/ nevím jak to konkrétně funguje a jak to dělá. Ale asi to jde i dříve než za 3 roky, jako psal česílko.