Avatar uživatele
Frogman

Věděli jste, že dlouhodobá konzumace hovězího masa může způsobit rakovinu?

http://www.no­vinky.cz/doma­ci/384394-cervene-maso-nebo-cigarety-riziko-rakoviny-je-temer-stejne.html

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Hlasujte v anketě
Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? annas před 3031 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Ano

Chybí mně v anketě třetí možnost. Jiná odpověď.

Věděla i nevěděla. Jednu dobu nám bylo doporučované hovězí maso, později zatracované – tak je to u většiny potravin..

Jen pro zajímavost, co všechno obsahuje hovězí maso
http://www.ho­vezimaso.cz/?pa­ge=vyuziti-masa

„hovězí maso má proti vepřovému vyšší obsah železa, zinku, selenu, kyseliny listové a vitaminu B12
… hovězí maso je přirozeným zdrojem CLA (konjugovaná kyselina linolová, která napomáhá k vytvoření optimální rovnováhy mezi svalovou a tukovou hmotou v lidském těle)
… hovězí maso je významným zdrojem látek a živin pro krvetvorbu
… hovězí maso patří k biologicky nejplnohodnotnějším druhům masa
… hovězí maso má jen 3 až 6 % tuku“ atd."

Ale osobně se domnívám, že škodlivější než hovězí maso je maso kuřecí, nemyslím z domácího chovu, protože aby kuřata rychle rostla, dotsávají různé směsi, které prospívají kuřatům, ale lidem určitě ne. Kuře má určitý pach …

Proto si myslím, že člověk by měl jíst všechno, ale nepřehánět třeba konzumaci uzenin. především těch levných.

Třeba kupovaná zelenina a ovoce jsou samá chemie … Každý nemá možnost jíst to, co si vypěstuje sám ..

Často jde také o reklamní akce … Takže někdy to vypadá tak, že od toho, co nám doporučují, utíkat k tomu, co zatracují. 🙂

Obvyklé – jíme, abychom žili …

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Ano

Ano, toto jsem věděl. Spíše než maso vadí uzeniny. Vše toto považuji za bláboly, řádně ničím nepodložené. Rakovinu může odstartovat téměř cokoli. A podobných teorií tady už byla celá řada. Jeden čas nám tvrdili, jak jsou škodlivé kozí a ovčí produkty, potom to zase jeden čas bylo mléko a spoustu dalšího.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Ano

už jsem o tom slyšel, ale nekupuji ho kvůli tomu, spíše kvůli ceně, jelikož kvalitní kousek masa je dost drahej a když hovězí, tak kližku

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
konemy

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

Ne

ne a moc tomu neveřím. zrovna Novinky je docela ukecanej zpravodajskej server.

Upravil/a: honza19hk

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
brillant

Ano

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lexx

Ne

věděli jste že jednou stejně zemřete ?

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
Ganymede

Ne

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
zjentek

Ne

jenom jsem to tušil ..cejtil jsem tady z těch masožravých lidí nějakou zrádnou nemoc.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
Frogman

lexx: Samozřejmě, o tom není pochyb. ;)
annas: Je to tak, všeho moc škodí. Od té doby, co si čtu a zajímám se, z čeho se různé výrobky vyrábí, jsem přestal jíst hromadu jídel, to ale neznamená, že si ho výjimečně nedopřeju. :)

před 3031 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek