Bronzový

Věděli jste, že dlouhodobá konzumace hovězího masa může způsobit rakovinu?

http://www.novinky.cz/…

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Hlasujte v anketě

Ano 44% Ne 56%

Nejlepší odpověď

Zlatý

Ano

Chybí mně v anketě třetí možnost. Jiná odpověď.

Věděla i nevěděla. Jednu dobu nám bylo doporučované hovězí maso, později zatracované - tak je to u většiny potravin..

Jen pro zajímavost, co všechno obsahuje hovězí maso
http://www.hovezimaso.cz/…

"hovězí maso má proti vepřovému vyšší obsah železa, zinku, selenu, kyseliny listové a vitaminu B12
... hovězí maso je přirozeným zdrojem CLA (konjugovaná kyselina linolová, která napomáhá k vytvoření optimální rovnováhy mezi svalovou a tukovou hmotou v lidském těle)
... hovězí maso je významným zdrojem látek a živin pro krvetvorbu
... hovězí maso patří k biologicky nejplnohodnotnějším druhům masa
... hovězí maso má jen 3 až 6 % tuku" atd."

Ale osobně se domnívám, že škodlivější než hovězí maso je maso kuřecí, nemyslím z domácího chovu, protože aby kuřata rychle rostla, dotsávají různé směsi, které prospívají kuřatům, ale lidem určitě ne. Kuře má určitý pach ...

Proto si myslím, že člověk by měl jíst všechno, ale nepřehánět třeba konzumaci uzenin. především těch levných.

Třeba kupovaná zelenina a ovoce jsou samá chemie .... Každý nemá možnost jíst to, co si vypěstuje sám ..

Často jde také o reklamní akce ... Takže někdy to vypadá tak, že od toho, co nám doporučují, utíkat k tomu, co zatracují. :-))

Obvyklé - jíme, abychom žili ...

Další odpovědi:

Zlatý

Ano

Ano, toto jsem věděl. Spíše než maso vadí uzeniny. Vše toto považuji za bláboly, řádně ničím nepodložené. Rakovinu může odstartovat téměř cokoli. A podobných teorií tady už byla celá řada. Jeden čas nám tvrdili, jak jsou škodlivé kozí a ovčí produkty, potom to zase jeden čas bylo mléko a spoustu dalšího.

Ano

už jsem o tom slyšel, ale nekupuji ho kvůli tomu, spíše kvůli ceně, jelikož kvalitní kousek masa je dost drahej a když hovězí, tak kližku

Pokročilý

Ne

Stříbrný

Ne

ne a moc tomu neveřím. zrovna Novinky je docela ukecanej zpravodajskej server.

Stříbrný

Ano

Stříbrný

Ne

věděli jste že jednou stejně zemřete ?

Pokročilý

Zlatý

Ne

jenom jsem to tušil ..cejtil jsem tady z těch masožravých lidí nějakou zrádnou nemoc.

Diskuze k otázce

Bronzový

Frogman

lexx: Samozřejmě, o tom není pochyb. ;)
annas: Je to tak, všeho moc škodí. Od té doby, co si čtu a zajímám se, z čeho se různé výrobky vyrábí, jsem přestal jíst hromadu jídel, to ale neznamená, že si ho výjimečně nedopřeju. :)

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Jídlo a vaření

Zlatý hanulka11 986
Zlatý Drap 842
Zlatý annas 758
Zlatý iceT 495
Zlatý marci1 481
Zlatý gecco 431
Zlatý briketka10 415
Zlatý quentos 405
Stříbrný elektrikář 395
Zlatý mosoj 351

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.