Věděli jste že borůvky?

Věděli jste, že borůvky jsou jedny z nejzdravějších plodů z ovoce? kdo ne ať se přizná a dá otázku zajímavou, předem díky

Nejlepší odpověď
annas

Vím to už dávno, prospívají zraku a diabetikům. .

Další odpovědi
mosoj

No tak nejzdravější, jak se to vezme a z jakého pohledu se na to díváš.
Pravdou je, že mimo nějakých těch vitamínů a minerálů mají ještě léčivý vliv na cukrovku a posilují sítnici v oku čímž mají vliv na vidění.

venkovan

Ano. Posilují plíce a nohy, když po jejich požití strávník rychle kamsi pospíchá.

avel3

Popravdě – nevěděl jsem… teda ne moc.. ale hned jsem kliknul na web a včil jsem moudřejší… i když česnek medvědí, chřest či zázvor mají také své kouzlo… jako spousta jiných léčivých rostlin s mnohačetnými účinky…

anonym

Ano, jsou opravdu hodně zdravé. Mimojiné obsahují karoten a ten je dobrý pro ostrost zraku. Za první světové války je prý piloti povinně jedli každý den.
Tady je podrobný článek o obsahu vitaminů a minerálů v borůvkách:
 http://www.da­rius.cz/arche­us/B_boruvka.html

anonym

Ondro, to nemuzete takhle ! 🙂 Rikat si o hvezdicku. 🙂 To je jako zebrani. A zrovna vam ji nedam. :-p Snad priste … -iv-