iceT

Věděli byste,kdo nebo co je

vébař?

Nejlepší odpověď
annas

Odhadovala jsem, zda je to ten, kdo chodí často na web. Známější je výraz vébák – podle zkratky VB.

Význam mě překvapil. Vébař = zloděj kabátů k kavárnách. Véba = ´zimník, raglán, oblek. Udělát vébu – ukrást zimník. Jde o slovo argotické.

SNČ

manon

iceT: Kam na to chodíš? :) To se ještě někde používá? Koukám, že zloději bývali pěkně specializovaní :)

iceT

Občas si koupím krimi signál,a tam jsou krimi povídky,nevím jestli opravdové nebo jen povídky,ale vystupují tam stejní vyšetřovatelé,jeden z autorů myslím minulý rok zemřel,a jedny ty povídky se odehrávají v Písku někdy ve třicátých letech a používá se v nich takový zvlášní styl vyprávění i hovoru a taky zastaralá slova,jako třeba ten vébař.Minule to byl klempíř,ačkoli s tím zaměstnáním to nemělo pranic společného.A nejsou v nich policajti,ale četníci,podobně jako byla postava četníka Arazíma.

annas

Když jsem odpovídala, přemýšlela jsem, zda ještě někdo krade kabáty v kavárnách. Pak jsem odešla a zapomněla na to. Už je mi to jasné, zlodějíčkové z první republiky. 🙂

manon

Tak to jo. Hezké počtení … :)