Zlatý

Věděli byste,kdo nebo co je

vébař?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Odpoveď byla označena jako užitečná
Zlatý

Odhadovala jsem, zda je to ten, kdo chodí často na web. Známější je výraz vébák - podle zkratky VB.

Význam mě překvapil. Vébař = zloděj kabátů k kavárnách. Véba = ´zimník, raglán, oblek. Udělát vébu - ukrást zimník. Jde o slovo argotické.

SNČ

Otázka nemá žádné další odpovědi.

Diskuze k otázce

Stříbrný

manon

iceT: Kam na to chodíš? :) To se ještě někde používá? Koukám, že zloději bývali pěkně specializovaní :)

Zlatý

iceT

Občas si koupím krimi signál,a tam jsou krimi povídky,nevím jestli opravdové nebo jen povídky,ale vystupují tam stejní vyšetřovatelé,jeden z autorů myslím minulý rok zemřel,a jedny ty povídky se odehrávají v Písku někdy ve třicátých letech a používá se v nich takový zvlášní styl vyprávění i hovoru a taky zastaralá slova,jako třeba ten vébař.Minule to byl klempíř,ačkoli s tím zaměstnáním to nemělo pranic společného.A nejsou v nich policajti,ale četníci,podobně jako byla postava četníka Arazíma.

Zlatý

annas

Když jsem odpovídala, přemýšlela jsem, zda ještě někdo krade kabáty v kavárnách. Pak jsem odešla a zapomněla na to. Už je mi to jasné, zlodějíčkové z první republiky. :-))

Stříbrný

manon

Tak to jo. Hezké počtení ... :)

Zajímavé otázky v kategorii Věda

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Věda

Zlatý annas 2728
Zlatý quentos 1318
Zlatý mosoj 1303
Zlatý Drap 956
Zlatý hanulka11 627
Zlatý led 602
Zlatý gecco 589
Zlatý marci1 534
Zlatý arygnoc 507
Zlatý Lamalam 477

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.