Avatar uživatele
iceT

Věděli byste,kdo nebo co je

vébař?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 11Pro koho je otázka zajímavá? anonym, annas, quentos, vagra, manon, Andělé, johana 56, Drap, fcoop, Damiana, anonym před 4117 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Odpoveď byla označena jako užitečná

Odhadovala jsem, zda je to ten, kdo chodí často na web. Známější je výraz vébák – podle zkratky VB.

Význam mě překvapil. Vébař = zloděj kabátů k kavárnách. Véba = ´zimník, raglán, oblek. Udělát vébu – ukrást zimník. Jde o slovo argotické.

SNČ

2 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?vagra, iceT Nahlásit

Otázka nemá žádné další odpovědi.



Diskuze k otázce
Avatar uživatele
manon

iceT: Kam na to chodíš? :) To se ještě někde používá? Koukám, že zloději bývali pěkně specializovaní :)

před 4116 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
iceT

Občas si koupím krimi signál,a tam jsou krimi povídky,nevím jestli opravdové nebo jen povídky,ale vystupují tam stejní vyšetřovatelé,jeden z autorů myslím minulý rok zemřel,a jedny ty povídky se odehrávají v Písku někdy ve třicátých letech a používá se v nich takový zvlášní styl vyprávění i hovoru a taky zastaralá slova,jako třeba ten vébař.Minule to byl klempíř,ačkoli s tím zaměstnáním to nemělo pranic společného.A nejsou v nich policajti,ale četníci,podobně jako byla postava četníka Arazíma.

před 4116 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Když jsem odpovídala, přemýšlela jsem, zda ještě někdo krade kabáty v kavárnách. Pak jsem odešla a zapomněla na to. Už je mi to jasné, zlodějíčkové z první republiky. 🙂

před 4114 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
manon

Tak to jo. Hezké počtení … :)

před 4116 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek