talka

Věděl by někdo, kolik může stát poloprůhledný podklad pod televizní titulky?

Pokud jsou titulky právě na stejném pozadí (černé titulky na černém, bílé na bílém …) jsou nečitelné a tudíž zbytečné (zbytečný výdaj.
Doplňuji:
To Raibek: Myslela jsem, proč nemůže ČT (veřejnoprávní TV) vždy (někdy se to objeví) titulky opatřit tímto poloprůhledným (barevným?) podkladem – snad kvůli financím? Proto jsem pátrala po ceně.

Odpovědi
gecco

Myslíš promítání titulků na jiný podklad, než promítání obrazu?

arygnoc

je to problém tej ktorej tv stanice, resp. titulkovacieho štúdia.

technicky nie je problém pri vysielaní nastaviť nejakú polopriehľadné pozadie pre titulky (ale to zasa pôsobí rušivo na obraz – ešte viac ako samotné titulky), ale záleží na tom, či sa to tak skutočne urobilo (väčšinou technik ani film nevidí, proste tam titulky podľa časov >napráska< a hotovo, editor titulkov zasa pracuje s textom a nevie, aký je podklad titulkov [vo filme]).
takže to nie je otázka ceny, ale prístupu/možností toho ktorého zodpovedného technika/pracov­níka.

nakoľko na tv som zanevrel už pred 20-imi rokmi a nepoužívam ju, neviem, či moderné tv majú nejakú možnosť úpravy vkladaných titulkov (s tými natvrdo vloženými neurobí nič ani pánboh).

takže je to proste problém produkcie tej ktorej tv (resp. titulkovacieho štúdia).
a s tým ako koncový užívateľ (divák) môžete urobiť iba jedno: power off.

;-Q

anonym

Co je to poloprůhledný podklad?

JájsemRaibek

Nechápu jak myslíš, kolik může stát? Pokud si chceš udělat titulky např. ve WMM, tak tam si můžeš vše nastavit.

mosoj

Za to jak budou titulky vypadat může ten kdo titulkuje. Dívám se občas na otitulkované filmy na ČT. Titulky jsou žluté a nemám žádný problém. Také ještě nevím jestli moje nová TV neumí s titulky nějak pracovat. Přece je „chytrá“ !!!
Běžně se vysílá i zvuk v několika jazycích.

mosoj

Ne. Ten film je nejdříve otitulkován a pak promítán. Stejné jako před králem Klackem. Myslíš špatně.

talka

To gecco: Jasan!!!!!!!!!­!!!!!! Konečně moudrá reakce.