unodostres

VEDEL BY NEKDO KOLIK BERE ZAMESTNANEC POSTY NA PREPAZCE PRUMERNE CISTEHO?

Nejlepší odpověď
Drap

Na každé přepážce a na každé poště je to jiné

Další odpovědi
WeeBear

Je to opravdu individuální.
Na větších poštách bývají pracovníci přepážky i na 7,5h., na malých poštách kolikrát jen dvě hodinky ráno, a po pauze (hodiny pro veřejnost) dvě odpoledne.
Jinak hodnoceni jsou „obyčejní“ přepážkoví pracovníci a jinak zase tzv. specialisté (vyškoleni i v oblasti czechpoint, sjednávání různých úkonů, popř. specializace i na Pošt. spořitelnu).

Nejsem si úplně jista, ale průměr se pohybuje okolo 15tis. hrubého v základu, ale je to opravdu velmi individuální.

Bedy

Pošty jsou rozděleny do několika kategorii (podle čtyřlístků). Je jasné, že na poště s jedním čtyřlístkem (nějaká vesnická s 1 přepážkou) budete mít menší plat, než na poště se třemi čtyřlístky (hlavní pošta ve středně velkém městě).
Taky záleží, co na konkrétní přepážce je naízeno za služby.

Michal Kole

Určitě víc než mám já důchod ☹

Já bych jím osobně občas výplatu nedal když o poštovní službách vím někdy víc než oni za přepážkou a jsou za to placeni.