Věděl by někdo?

Známe to všichni.Člověk už, už usíná a najednou bzzzzzzz! Komár.Proč nalétávají v drtivé většině na ucho?
Mimochodem – ti,vlastně ty,kdo útočí,jsou samičky. Dalo by se s nadsázkou konstatovat,že nám samičky pijou krev?

Nejlepší odpověď
annas

Neikdy jsem nepřemýšlela, proč komáří samička útočí na nezakryté části těla. Určitě však platí, že nejen mužům, ale i ženám pije komár krev. Třeba Vás, Bubco, uspokojí vysvětlení v článku Lov komára.
V něm jsem se dočetla, že komáry přímo lákají nezakryté, dobře prokrvené části těla živočichů. Především pak jde o hřbety rukou,
vnitřni stranu předlokti,
oblast nohou kolem kotniku, ale i další místa, kde se se velké cévy vyskytuji
blízko povrchu těla. (Všimněte si, ze komár nikdy nenabodne přímo velkou
cévu – vi proč – protože by se rozprskl, což neni jeho cilem – ale soustředí se na oblast blizkou, kde je prokrvení intenzívni.)
Orientace komára není zrakem, jak ho známe my, ale používá termovizi – tedy se
orientuje podle tepla. Každému vrtá hlavou, jak je možné, že komár napadá člověka vzžycky, když už usíná.
Komár je učenlivý, nicméně trpělivý, rád si na svou oběť počká.

Dále se v článku dovíme, jak lovit komára.

Zdroj: http://sandbox­.cz/~covex/pu­blicistika/Lov_ko­maru.txt

Další odpovědi
anonym

Dobrý den.Nejvíce pomáhá na vaši ochranu před komářicemi nastrouhaná nebo na jemno nakrájená cibule kterou na malých miskách položíte na všechna otevřená okna.Pach cibule komáři nesnášejí a tak budete mít od nich pokoj.Každý den je však tuto procedúru opakovat s čerstvou cibulí kvůli silicím které se z čerstvé cibule odpařují.Přeji vše dobré.ZDRAVI VAS ZAJ-PO.

Zdroj: JSEM ZDRAVOTNI SESTRA

atriplex

Na ucho komár nalétává z těchto důvodů:

  • komár se ve tmě orientuje podle vydechovaného oxidu uhličitého a ten vychází z otvorů nedaleko ucha (až když je zcela blízko, orientuje se podle vyzařovaného tepla)
  • je tam tenká kůže a množství cév s krví
  • většina těla je pod peřinou a tam se komár nedostane.

člověk

zdá se to být legrace.
ale komáry láká a přitahuje,piž­mo,neboli maz v uších,tedy aroma,které nám vychází z uší,
skoušel jsem vatu do uší a pomáhá to,
neslyším je…ale štípou potvurky hladovi

ReHu

Mě jsou více po rukou.

Zaj-po > díky za info o cibuli, to jsem nevěděla. A protikomáří destičky a jejich odpařování asi moc zdravé není ☹.

anonym

Pro Annas- Článek mě pobavil,je docela vtipný,ale nejsem si úplně jistý,jestli se podle něj budu řídit.
Osobně jsem pro brokovnici,ideální by byl plamenomet,ale kde jej mám vzít?

annas

Bubco, byla jsem rovněž překvapená, že se někdo zabývá psychologií komárů. Nevím, zda bych vydržela čekat na komára podle rady autora. Když mě k ránu zlobí komár, volím vysavač.
Víte, kolik potvůrek je v našem městě? Vlhké počasí komářímu líhnutí prospělo, ale lidem ne. Aspoň mají žáby dost potravy.
Město má připravené celoplošné postřiky, ale kvůli špatnému počasi musí čekat.
Pokud máte dobrou mušku, vyzkoušejte. Třeba bude mít úspěch a můžete svou radu zveřejnit na internetu.

anonym

Pro Annas Upřímně vás lituji.Já bych,to vím bezpečně,měl už dávno „pěnu u huby“.
Vysavač? To mě nenapadlo,může být.
Ale připadá mi to trochu nemotorné.