věcné břemeno

Jsem věcným břemenem v rodinném domě, který jsme si koupili s bývalou manželkou před rozvodem. V současné době jsem mimo domov a domů se dostanu jednou za dva měsíce na maximálně dva dny. Má bývalá žena mi odmítá poskytnout prostor na bydlení a nyní začala s přestavbou pokoje ve kterém jsem v čase návštěvy domova přebýval a ve kterém jsem měl své osobní věci.Jaká mám práva a povinnosti?

Odpovědi
standa

Vaše práva a povinnosti musejí být upravena v příslušné smlouvě, která zakládá existenci zmiňovaného věcného břemena.

Pokud nejsou dodrženy smluvní podmínky a pokud jste vyčerpal všechny možnosti pro mimosoudní řešení ´sporu´, nezbyde vám než se obrátit na soud s příslušnou žalobou o náhradu škody, která vám vznikla.