maruš

Věcné břemeno.

Na soukromé zahradě mají Energetické závody postavený elektrický sloup.Majitel nic nepodepisoval­.Vztahuje se také na tuto firmu věcné břemeno užívání včetně určitého poplatku?Například přes moje pole vede plynovod a já dostala jednorázové vyučtování.Děkuji za odpověd.

Nejlepší odpověď
terry

Mám konzoli s el. vedením na baráku. Je to věcné břemeno ze zákona. Automaticky. I ten sloup.
En.závody nic neplatí.

Další odpovědi
kapka

Také máme na pozemku jako věcné břemeno sloup el. vedení. Nikdo nám nic neplatí, naopak musíme k němu zachovat přístup, kdybychom třeba pozemek chtěli oplotit.