mirasaki

Věčná smůla, je to normální?

Od narození, mám až neuvěřitelnou smůlu. Je to jedno za druhým, sotva se pro něco rozhodnu, příjde něco co všechny mé plány, absolutně a nenávratně zničí. Šikana, nezdary, mám pořád pocit, že jenom bojuju a už ztrácím sílu, šikanu z dětsví, už mám sice za sebou, ale nastal další hon a to když zemřel můj snoubenec. Nechal mně tu i s naším dítětem a jeho rodina i jeho přátelé se ke mně otočili zády. Dá se říct, že můj syn je jediné opravdové štěstí co v životě mám, jsem už zmatená. Celý život, pokaždé, když to vypadá, že je všechno v pořádku stane se něco hrozného. Vždycky jen slyším, si mladá bude líp, ale jak to slyšíte 23 let pořád dokola, přestanete tomu věřit. Mám dojem, že jsem za něco trestaná, za něco co se muselo stát už hodně dávno. Takže otázka zní, jsem prokletá? Určitě je víc lidí, kteří se životem prostě protloukají, ale nežijí, potřebovala bych radu.

Nejlepší odpověď
ReHu

Já mám také často takový pocit.
Pak ale začnu přemýšlet a vzpomínat a přijdu na to, že se mi děje i spousta dobrých věcí.
Například jsi měla snoubence, to znamená, že jsi měla plnohodnotný, pěkný a láskyplný vztah. Není to skvělé? Znám spoutu lidí, co to štěstí neměli.
A tvé miminko? Ani já takové štěstí neměla. A je nás víc.
Buď ráda, za to, co máš.
Život probíhá v různě velkých, vysokých a dlouhých vlnách. Jednou jsi dole a jednou mahoře.
Je zcela jisté, že to zase půjde nahoru. Tu spodní část musíš překonat a vydržet.

Až na tebe zase padne splín, vzpomeň si na mně. Já doufám, že už jdu nahoru 🙂.

Další odpovědi
IK

jsou dvě možnosti:

  1. sklenice z poloviny prázdná
  2. sklenice z poloviny plná

Situace je stejná, ale je na nás jak ji vidíme.
Je mi moc líto tvého zmařeného štěstí a snoubence. Na druhou stranu nepřipadá ti fajn, že s jeho rodinou, která se odvrátila v takový okamžik, nemusíš trávit společný rodinný kruh, který bys díky manželovi nemohla rozbít, ačkoliv bych řekla, že se dá odhadnout že to nejsou ti praví co by ti scházeli? Schází ti ty roky ztraceného života kdy by ses snažila o jejich přízeň a nakonec zjistila co jsou zač?

Já jsem také přišla o manžela. Při autonehodě. Zůstala jsem s 8 letým synem a měla pocit že to nezvládnu. Vydělat peníze a vychovat ho… a tak jsem hledala nového tatínka.
A ejhle, mám dvě děti a jsem sama. Jsem ráda, že s druhým tatínkem nežiju a že jsem si dceru vychovala sama, protože už do něho nejsem slepě zamilovaná a vidím ho realistickýma očima a jsem ráda, že s ním nežiji asi bych ho prohodila oknem už první rok.
Takže, řekla bych, že jsem se svou napůl prázdnou sklenicí hodně spokojená 🙂
Určitě to přebolí, věř mi, i když teď je to kruté a nemá to žádné pozitivum. To co se už stalo ale máš už za sebou, nikoliv před sebou. A co přijde nevíš, ale taky to budeš mít postupně za sebou. Tak nevyhlížej další katastrofy a neboj se předem. Hlavní je, že to co žiješ TEĎ se dá přežít.
Moje definice štěstí je:
Pokud se má něco špatného stát, tak ať se to stane v době kdy to zvládnu.
Je štěstí když mi ujede vlak v době kdy jede jiný.
Tedy i když tobě přeji hlavně to štěstí vidět svou sklenici aspoň trochu plnou 🙂

mirasaki

Tak jenom k odpovědím děkuju, sice to není to na co jsem se ptala x), ale i tak je dobré si připomenout, že nikdy nejsme sami.

IK

Smůla nebo štěstí je jen pohled na věc. Ve skutečnosti nás potkává to do čeho lezem, jak voláme tak se ozývá.
Člověk si myslí že něco nedokáže a tak nemá tu sílu čelit a překonávat.
Myslí si že jsou ostatní krutí a stane se hromosvodem všech komu to jen trochu udělá radost.
Smůla je jako strach žít, potácet se po silnici a čekat že o nás zakopne štěstí.
Staneš se ztroskotancem když budeš čekat že se něco stane bez tvého přičinění. A smůla je očekávat…čekat a nepokoušet se něco změnit.
Věčná smůla je špatný postoj k životu.
Vylez z jámy děvče!