Illines

Veci vyzaruji energii-verite tomu?

Koupila jsem si drevenou sosku ,rucne delanou a zdarilou morskou pannu.Mam rada vse co s historii souvisi.Ale nez jsem ji nasla misto,kam ji postavim,tak jsem ji mela na okne kde spim.Nemohla jsem z ni strhnout oci,at jsem lezela na boku k ni zady ci na brise ,a tak se stalo ze, jsem nespala.Mivam kratke spani ,ale tentokrat ani oka nezavrela a s podivem jsem rano byla cila,neunavena a fit,coz normalne nebyvam.Dalsi 2dny se delo totez. Pak jsem ji premistila do vedlejsiho pokoje a ja usnula a rano jsem byla unavena a rozlamana ,proste na nic.Mate nekdo zkusennosti z vyzarovanim energie veci?Dekuji

Nejlepší odpověď
beer

Mám pouze tu zkušenost, že lidé co tomu alespoň podvědomě věří, tak jim to funguje.

Další odpovědi
annas

Zajímám se o ezoteriku, léčím se pomocí čínské medicíny, uznávám energii jing a jang, proto se domnívám, že i předměty vyzařují energii. Také v místnostech či v jiném prostředí je možno zachytit negativní či pozitivní energii. Na některém místě se cítíte lépe, jinde hůř. Je to jako s lidmi – někdo je nám sympatický, i když nevíme proč, u druhého je to naopak. Z každého člověka vyzařuje určitý druh energie, která nás ovlivňuje v kladném či záporném slova smyslu.

Existuji živly, jejichž vliv se uplatňuje nejen v lidském těle. Mezi nimi je vztah – dřevo spaluje oheň, hořením vzniká popel, který hasí voda. Popel se dostane do země, v níž je kov.
Vezměte si třeba jen různé kameny, které pomáhají léčit.

Kdo chce, věří. Těm, kteří jsou jiného zaměření, nemá smysl něco vyvracet. Každý má jiný pohled na skutečnost.

Drap

Kždá věc má nějakou svou energii. Každý člověk je však jinak vnímavý. Mám několik míst v přírodě o kterých jsem přesvědčen, že mají, alespoň pro mne velice příznivé energetické pole.

WeeBear

Jak již psal beer, když tomu budete věřit a budete to přidávat za zásluhu sošce, tak to na vás může mít vliv. Jinak bych řekla, že je to spíše opravdu o víře, tedy o psychice.

Připomíná mi to, jak se starým a nemocným ve středověku předepisovalo jako lék (jen vážně nemocným) „sáhnutí na krále“ – a také to prý pomáhalo téměř u všech, protože lidé tomu opravdu věřili. 🙂

venkovan

Když jsem se před desetiletím vzdáleně motal okolo návratu Volyňských krajanů z okolí Černobylu, tak o energii stále něco mluvili.

IK

Pokud je dřevěná (a neberu v úvahu druhy dřeva nebo srovnání s horším materiálem), nemá energii jako třeba drahé kameny…ale hlavně energii vloženou umělcem a posílenou těmi komu se líbí, včetně tebe.
To by tě ale vzhůru neudrželo.
Náš vlastní obdiv je ta nejhodnotnější emoce a to je také ta energie kterou vkládá umělec a ostatní.
Vezmi si, že ne každé okouzlující umělecké dílo vyniká technikou nebo složitostí a žádná jeho kopie nemá takovou přitažlivost.
Že nás přitahují prosté rukodělné výrobky a dětské kresbičky si schováváme a cítíme tu něhu kterou to v nás probouzí.
Je to jako otisk palce.
Tvůrce se vždycky vtiskne se všemi svými emocemi a my milujeme ty, které nás posilují.
Když se zamiluješ taky nespíš a necítíš se unavená a když se oddělíš od milovaného tak cítíš jak ti energie klesla.
Je možné že umělec myslel na toho kdo ji dostane do ruky aby se mu líbila…a tak jste se našli a funguje to.