Curiosity

Ve špajzu mi začala klíčit cibule.. můžu si ji zasadit? 😁 Co se bude dít?? 🙂

Už je vykvetla pěkně do výšky a líbí se mi to. 🙂 ..můžu si ji zasadit do květináče?? ..co se bude dít? Co z toho vyroste? Jak se o to mám starat? 😁 Má to vůbec nějaký smysl? 🙂 ..mě se to lííbííí 😁 A jak se vlastně pěstuje cibule.. to je pak jak brambory pod zemí?? :-O 🙂

Nejlepší odpověď
Hykam

Samozřejmě, že ji můžete zasadit, ale musíte počítat s tím, že půjde do květu z kterého pak budete mít osivo. Samotná cibule pak již bude k nepotřebě, jelikož květ vyroste na tvrdém stonku (zboun), který je i v té cibuli.
Cibule se pěstuje buď jako dvouletka, to je, že se semeno vyseje nahusto, aby cibulky moc nenarostli, pak se sklidí nechají se vyschnout a další rok nasází a vyroste z něj velká cibule. Třetím rokem se sází již jen na semeno.
Pak se pěstuje ještě jako jednoročka, ta se vysévá v řidkém sponu a vyroste hotová cibule, která je trvanlivější než dvouletka, ale zase je menší.

Další odpovědi
Kohut57

Cibule se seje ze semen, nebo se sází malá sazečka. Tuto starou cibuli můžeš použít jako pažitku , tedy zelené na chleba se sádlem. Anebo vykvete a pak budou semena na další rok.

bolak

Zasadit to můžeš, ale je to nadlouho. Semena ti to hodí až za rok a ty si pak můžeš zasadit, takže cibule z toho budeš mít až za hódně dlouho. A smysl? Budeš ji celej rok zalejvat, pak dostaneš semena, ty zasadíš, zase je budeš chodit měsíce zalejvat a nakonec sklidíš… běžnou cibuli, kterou si můžeš koupit za 18kč/kg v obchoďáku. Smysl toho všeho už si přeber sama :)

Každopádně chápu tvoje nadšení z toho že ti ve špajzu roste cibule, já jednou proplachoval čočku, pak sem jel na pár tejdnů na dovolenou a když jsem se vrátil, z umyvadla trčel dvaceticentime­trovej keř. Hotová zahrádkářská osada. A to neumluvím o tom jak jsme jednou u kamarádova dědy měnili lino, říkal že prej už je na čase, že už mu to lino zespod praská, tak sme ho vodtrhli, a normálně takhle po těch stranách sme našli tři žampiony a v rohu (teď vážně nekecám) normální jedlou bedlu.

veruska

Kdysi jsme vzrostlou nať cibule používali do polévek místo cibule,dnes je to asi bezpředmětné,pro­tože v marketech je dostatečný výběr.Je škála bylinek,které se dají pěstovat v květináčích na okně ke kulinářskému použití.

cappuccino

Ja si nekdy zasadim par koupenych jarnich cibulek a pak je mam do salatu.