Bronzový

Ve škole se mi smějí, protože jsem ošklivá. Proč to dělají?

No, není to přímo tak, že by si na mě ukazovali a smáli se mi, zas taková kreatura nejsem :)
Spíše na to pořád dělají narážky nebo nějaké mírné vtipy a tak, ani nevím, jestli si to uvědomují, ale poslední dobou je to čím dál častější a vždycky je mi to hrozně líto.
Problém je v tom, že nejsem taková ta novodobá "klasická" kráska (dlouhé husté vlasy, ideálně blond, hubená tvář, velká prsa a štíhlý pas a dokonalá pleť atd.) a i povahou se dost liším od momentálního průměru.
Já sama si ošklivá nepřipadám, jenom mám pupínky (což mě ale snad po pubertě přejde) a hrozně velkou bradu, což se ale taky dá nějak zakrýt, někomu se to dokonce líbí :)
Hlavní věc, na co se vlastně ptám, je, proč to dělají a co si o tom mám myslet. Když mi přece někdo připadá ošklivý, myslím si svoje (což může také jakožto vedlejší účinek způsobit zvyšování ega) a nebudu mu to pořád omlacovat o hlavu, když to není můj problém, ne? Nebo já nevím, já to tak alespoň dělám, každopádně 'já jsem ta jiná', jak už jsem říkala.
Děkuji za odpovědi :-)

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

..."proč to dělají"...?? - obvykle se takto chovají lidí, kteří jsou sami velmi nejistí (nízké sebevědomí) a potřebují se takto ujistit, že někam patří, že nejsou ´na světě´ (ve společnosti) sami...
Pokud to dokážeš - nevšímej si takového chování, není to potřeba a během nedlouhého času to ty tvé vrstevníky přejde. Nejlíp, když se jejich narážkám dokážeš i zasmát - budeš se cítit líp a je to přejde rychleji.
;-)

Další odpovědi:

Zlatý

Moje matka říkávala,kdo se směje hloupému sám hloupější a kdo se druhému vysmívá sám rozumu neprobral.Ty se můžeš změnit,ale on bez rozumu zůstane.

Zlatý

Protože to jsou chudáci a chudinky,nevšímej si jich a je to přestane bavit.Pokud dáš najevo,že se tě to dotýká a vadí ti to,jen posměváčkům způsobíš radost a oni se začnou chovat třeba ještě hůř.

Stříbrný

Jak píše gecco. A proč se smějí všichni, ne jen někdo? Leckdo (pravděpodobně většina) si myslí totéž, co ty, tj. i kdybys jim připadala nehezká, neřešili by to. Ale v dospívání je jednodušší přitakávat, než se postavit za svůj názor. To chce silnou, dospělou osobnost. Takže se raději přidají k tomu jednomu, dvěma posměváčkům, aby sami nebyli napadeni.

Zlatý

Klára K. ťažko hodnotiť nevidené.
gecco už čosi popísal... Ako píšeš si v puberte, čo znamená ešte si sa nemusela rozvinúť do plnej krásy. Možno si čítala príbeh Škaredého kačiatka (H.CH.Andersen),
"Bolo veľké a sivé. – Aké je škaredé! – vysmievali sa mu kačičky, ktoré obstali brata v žltom kŕdli... všetky zvieratá na dvore ubližovali škaredému káčatku. Večne ho niekto štípal alebo štuchal a gazdiná vždy sypala zrno tam, kde nebolo káčatko... Tak ho našli deti. Vyslobodili káčatko z ľadu a zaniesli ho polomŕtve domov. Aha, aha, pozrite, čo máme! – volali deti a rodičia súhlasili s tým, aby sa oň starali... Raz, keď zelený závoj púčikov pokryl stromy, prileteli labute.Obstali ho v snehobielom kŕdli a natiahli krky v geste srdečného pozdravu. Nikdy sme nevideli krajšieho vtáka! – vraveli a káčatko sa veľmi zarmútilo, že sa tak vysmievajú z jeho škaredosti.
– Je nepekné vysmievať sa z cudzieho nešťastia – povedalo.
– Samo viem, že sa nikomu nemôžem páčiť.
Pozri sa do vody! Naozaj si myslíš, že si škaredý vták? – zasmiali sa perlivo labute.
Káčatko sklonilo hlavu a pozrelo sa na belasú hladinu. No namiesto sivého káčatka tam uvidelo najnádhernejšiu labuť, akú si len možno predstaviť."
PS.
Skús si na internete vyhľadať, ako v detstve a puberte vyzerali slávne herečky a modelky, možno budeš milo prekvapená.
Pozri na iný príbeh Quasimoda (V.Hugo Chrám Matky božej), kde v hrubom znetvorenom tele sa skrývala citlivá duša človeka.

Fyzická krása v historii ľudstva je premenlivá. Plnotvaré i vyhrtlé či bacuľky, brunetky, červenovlásky, či blondýny, každá mala svoje obdobie slávy, bola idolom krásy. Čo však nie je premenlivé, ale práve naopak a platí stále, je vnútorná, duševná krása, cieľavedomosť, sila rozumu i ľudského citu.

Stříbrný

Ošklivá nebudeš, možná trochu povahově odlišná a tak...musíš přejít do kontraofenzívy, cíleným argumentem jim vzít vítr z plachet, jinak si nedají pokoj...já vím outsider to má v životě těžké ale jde se toho zbavit a získat sebeúctu, sebedůvěru.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Rodina a vztahy

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Rodina a vztahy

Zlatý Drap 979
Zlatý marci1 807
Zlatý quentos 628
Zlatý iceT 602
Zlatý hanulka11 536
Zlatý panenka 488
Zlatý annas 449
Zlatý led 396
Zlatý venkovan 390
Zlatý gecco 375

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.