bertik1999

Ve škole mě třídní křivě obvinila z krádeže(hrnečku). Jak se můžu v takovéto situaci bránit a případně postupovat?

Třídní učitelka mě veřejně a hlavně křivě obvinila z toho, ze jsem ukradl hrneček angličtinářce. Jak se v takovéto situaci mám bránit proti učitelce když ona nemá jediný důkaz a vyhrožuje mi cituji ,,to se budeš divit až tě po pedagogické radě potopíme ke dnu,,?? Je mi z ní dost psychycky blbě a hlavně jsem si myslel že existuje presumpce neviny. Nechci vyletět z gymplu kvůli tomuhle. Ps. já ho nevzal

Nejlepší odpověď
ivzez

Přemýšlím, proč třídní učitelka podezřívá (křivé nařčení by myslím bylo něco jiného) právě tebe, jaký k tomu má důvod. Nemohl jí někdo něco napovídat? Jak ji napadlo obvinit tebe a proč neobvinila nebo nepodezřívá někoho/nikoho jiného?

„Vyhazovu“ se podle mne bát nemusíš, ten by hrozil v případě, že by ti škola krádež prokázala (škola by musela dokázat, že's něco ukradl). Ovšem muselo by jít o něco mnohem většího. Za krádež, ztrátu nebo nechtěné poškození/rozbití hrnečku se ze školy nevyhazuje …

Nestahuj se do defenzivy, zatím je zbytečné se bránit a podle mne ani není čemu. Nelze nijak dokázat, že's něco neudělal, nebo že se něco nestalo. Tvrdí-li někdo opak, musí své tvrzení dokázat/proká­zat on.

—–—
Veřejné podezírání/obvinění a vyhrožování by si možná zasloužilo písemnou stížnost adresovanou vedení školy (nejsi-li zletilý, museli by si stěžovat rodiče)…

Další odpovědi
zzzlatokopka

Rodiče ti nepomohou? Nebo někdo jiný z rodiny na koho se můžeš spolehnout?

Můžeš se obrátit se stížností na ředitele školy, pokud nebude ochoten s tebou mluvit, tak gympl zřizuje kraj, takže si stěžuj pak tam.

zelí

Jdi si na ni stezovat. Udelej z toho aferu.

kablik

rychle ten hrnek vrať…

bertik1999

Sorry ale já ho nevzal :) nikdo to neví kdo ho vzal