Avatar uživatele
bertik1999

Ve škole mě třídní křivě obvinila z krádeže(hrnečku). Jak se můžu v takovéto situaci bránit a případně postupovat?

Třídní učitelka mě veřejně a hlavně křivě obvinila z toho, ze jsem ukradl hrneček angličtinářce. Jak se v takovéto situaci mám bránit proti učitelce když ona nemá jediný důkaz a vyhrožuje mi cituji ,,to se budeš divit až tě po pedagogické radě potopíme ke dnu,,?? Je mi z ní dost psychycky blbě a hlavně jsem si myslel že existuje presumpce neviny. Nechci vyletět z gymplu kvůli tomuhle. Ps. já ho nevzal

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 1Pro koho je otázka zajímavá? jjj123456789 před 3323 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
ivzez

Odpoveď byla označena jako užitečná

Přemýšlím, proč třídní učitelka podezřívá (křivé nařčení by myslím bylo něco jiného) právě tebe, jaký k tomu má důvod. Nemohl jí někdo něco napovídat? Jak ji napadlo obvinit tebe a proč neobvinila nebo nepodezřívá někoho/nikoho jiného?

„Vyhazovu“ se podle mne bát nemusíš, ten by hrozil v případě, že by ti škola krádež prokázala (škola by musela dokázat, že's něco ukradl). Ovšem muselo by jít o něco mnohem většího. Za krádež, ztrátu nebo nechtěné poškození/rozbití hrnečku se ze školy nevyhazuje …

Nestahuj se do defenzivy, zatím je zbytečné se bránit a podle mne ani není čemu. Nelze nijak dokázat, že's něco neudělal, nebo že se něco nestalo. Tvrdí-li někdo opak, musí své tvrzení dokázat/proká­zat on.

—–—
Veřejné podezírání/obvinění a vyhrožování by si možná zasloužilo písemnou stížnost adresovanou vedení školy (nejsi-li zletilý, museli by si stěžovat rodiče)…

1 NominaceKdo udělil odpovědi nominaci?bertik1999 Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
zzzlatokopka

Rodiče ti nepomohou? Nebo někdo jiný z rodiny na koho se můžeš spolehnout?

Můžeš se obrátit se stížností na ředitele školy, pokud nebude ochoten s tebou mluvit, tak gympl zřizuje kraj, takže si stěžuj pak tam.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
zelí

Jdi si na ni stezovat. Udelej z toho aferu.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
kablik

rychle ten hrnek vrať…

před 3323 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
bertik1999

Sorry ale já ho nevzal :) nikdo to neví kdo ho vzal

před 3320 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek