ReHu

Ve kterých zemich je omezená doba, po kterou můžete mít svého zesnulého na hřbitově?

Vím jen o Německu. Tam to je omezeno na 30 let a po této době se hrob likviduje a urnu nevydají. :'(
Dík.

~~~~~~~~~~~~~­~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~­~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~­~~~~~~

Že se za hrobové místo platí je jasný. Nájem se platí na 10 let, ale po 30 letech už nájemné neprodlužují. Hrob zlikvidují.

V ČR platíme nájemné za hrobové místo na 10 let, pak znovu a znovu a....., dokud se platí, mohou tam pozůstatky zůstat.
V ČR můžete mít urnu s popelem i doma.

Nejlepší odpověď
annas

Místo na hřbitově se pronajímá, u nás je to zpravidla na 10 let, našla jsem, že v Německu na 20 let, ve Vídni podle druhu hrobu od 10 do 60 roků, ve Švýcarsku 15 – 20 let.

Právo užívání hrobu v Německu a v Rakousku
https://de.wi­kipedia.org/wi­ki/Grabnutzun­gsrecht

Nájem se může prodloužit.

U nás se ani některé staré hroby nelikvidují.
„S likvidací opuštěných hrobů se z etických důvodů nespěchá“
http://www.poh­rebiste.cz/stran­ky/archiv/moni­tor/2013/131210­.htm

Další odpovědi
Drap

V podstatě je to omezeno ve všech civilizovaných zemích. Pozůstatky zesnulého většinou můžeš mít na hřbitově po dobu, po kterou platíš nájem z hrobového místa.
U nás v obci lze zaplatit nájem pouze na 5 let. Potom se znovu prodlužuje. Toto vždy upravují místní vyhlášky.