Ve kterých případech vydáva správní orgán „rozhodnutí“ a kdy „usnesení“ ?

ve kterých případech vydává správní orgán „rozhodnutí“ a kdy „usnesení“ ?

Odpovědi
standa

USNESENÍM rozhoduje soud nebo samosoudce o :

  • podmínkách řízení,
  • nákladech soudního řízení,
  • návrhu (odmítnutí, změně, vzetí zpět),
  • smíru a o zastavení či přerušení soudního řízení

ROZHODNUTÍ je vydáváno správním orgánem v rámci správního řízení, jímž se v určité věci:

  • zakládají, mění nebo ruší práva anebo povinnosti jmenovitě určené osoby nebo
  • jímž se v určité věci prohlašuje, že taková osoba práva nebo povinnosti má anebo nemá