Avatar uživatele
anonym

Ve kterých oblastech světa najdeme Beduíny?

Ve kterých oblastech světa najdeme Beduíny?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 0 před 5037 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Beduíni (z arabského بدوي‎ badawí – neusazení, nomadští; pl. badu) jsou příslušníci arabských nomádských kmenů obývajících převážně pouště. Beduínské kmeny se vyskytují od atlantického pobřeží Sahary, přes Západní poušť v severní Africe, sinajskou a negevskou poušť až k Arabské poušti. Za beduíny také někdy bývají označována nearabská kočovná etnika, zejména Za beduíny také někdy bývají označována nearabská kočovná etnika, zejména Bedžové, žijící na africké straně Rudého moře.

Zdroj: http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Be­du%C3%ADni

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
1popelka1

V kategorii Elektronika , tak to netuším… možná nějaká hra… nespletl jsi si kategorii?

Beduíni – pův. kočovné kmeny na Arab. poloostrově, později označení arabských kočovníků a chovatelů velbloudů.
Zdroj : Malá ilustrovaná encyklopedie

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
anonym

Jsou to kočovníci,pohybují se od Atl.pobřeží Sahary,přes Záp. poušť,Sinajskou poušť až k Arabské poušťi.
Jsou to arabské kmeny.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
1popelka1

V pohodě, to se stane, vždyť mě přece taky:-). Já si spíš myslím, že tazatel zvolil kategorii od oka, jen aby nějakou dal…

před 5037 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
annas

Popelko, opět jsme se střetly. Já znám beduíny jako kočovníky, na rubriku jsem se nedívala, až jsem si přečetla Vaši odpověď. Někdy se zapomenu podívat.
Ale když jsem nedávno vkládala otázku, rovněž jsem si nevšimla kategorie. Musela jsem kategorii později změnit. Zřejmě si ani tazatel kategorii nevšiml.
Jenže někdy může dojít k nedorozumění – viz obsah a forma.

před 5037 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek