annas

Ve kterém městě byla dne 22. 12. xxxx založena nejstarší univerzita na Moravě a druhá nejstarší v českých zemích?

Její názvy se v průběhu historie několikrát měnily. Kdy byla obnovena a jak se jmenuje dnes? Proč?

Nejlepší odpověď
vagra

Jde o Univerzitu Palackého v Olomouci.
Vznikla 22. prosince 1573 udělením příslušných práv dosavadní olomoucké koleji Tovaryšstva Ježíšova.
Vývoj názvu-
Jezuitská univerzita – 1573–1773
Státní univerzita – 1773–1782
Lyceum – 1782–1827
Univerzita císaře Františka – 1827–1860
Teologická fakulta – 1860–1919 (jakožto samostatná vysoká škola s právem promočním)
Cyrilometodějská teologická fakulta – 1919–1946
Univerzita Palackého – od 1946

Zdroj: zkráceno z-http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Pa­lack%C3%A9ho_u­niverzita

Další odpovědi
anonym

Já už mám obavy,že budu opět nařčen z kopírování a tak uvádím jen odkaz.

Zdroj: http://www.upol­.cz/odkazy/o-univerzite/

annas

Barabakane, když najdete informace, kousek okopírujete a přidáte odkaz, neodporuje to pravidlům. Nebo můžete vložit odkaz přímo. U některé odpovědi jsou odkazy důležité.

Nikdo neví všechno, nebudu přece převzaté informace vydávat za své. O tom se mnohokrát diskutovalo.

Ale když k části textu nevložíte odkaz, nemůže si tazatel či další Vaši informaci ověřit a je poznat, že je text okopírovaný.

anonym

Annas,to mě přinutilo odpovědět tak,jak jsem odpověděl: http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/co-je-to-bolest

annas

Jo, přečetla jsem si. Neberte si to tak. Mně se také někdy nechce formulovat odpověď a okopírují definici nebo vložím odkaz.

annas

Víte, že já sama vyžaduji odkazy. Srovnávám to, co vím, nebo co nevím…