Michal Kole

Ve kterém českém filmu koza žrala ty buchty? Čím se koza živí? Jak štáb kozu přinutili jíst buchty?

Nejlepší odpověď
Drap

Koza i když je vybíravá, tak velmi ráda žere vše co by jsme nechtěli. Je ochotna rozkousat i knížku. Jinak její přirozenou stravou je pastva, větve různách stromů a keřů. Kozám, zvláště pokud dojily, tak se připravovalo pití, v kterém dostávaly spařený šrot, nařezané zelené, chleba a podobně. Myslím že přesvědčit ji aby žrala buchty, nebyl problém.
Jak se jmenoval film, bohužel nevzpomínám

Další odpovědi
anonym

Na samotě u lesa.Ale jinak-moje koza Marcela se živila hlavně petuniemi na parapetech sousedů,květy jejich jabloní (měli nízkokmeny) a výhonky jehličnanů.Vyhrála jsem lahev vynikajícího pití v sázce,že bude žrát klobásu…ani jí vyzyvatel nestačil nakrájet. Smrtelné pro ni byly psí granule-tak dlouho psům lezla do krmení až ji nevycválaná štěňátka mastinů chytla za krk…:-((
Doplňuji:
R.I.P. Marcela

hanulka11

myslím že to bylo ve filmu Na samotě u lesa. Jestli se nemýlím – jinak koza se přeci pase

anonym

Koza domácí se živí především okusováním stromů a keřů, trávami a bylinami. Ovšem na buchtě by si také pochutnala.

anonym

O koze se říká, že je mlsná, takže má ráda trávu šťavnatou a „chutnou“ hodně ráda si dá bršlici. Synovec měl jeden čas chovatelské kozí období, tak koze dával i trochu jeteliny, řepné listí, salát, který nehlávkoval (ale nesměl být hořký), jinak přes zimu samozřejmě seno a strouhanou řepu se šrotem. Pokud bylo třeba zvířat, co vypasou zahradu, byly spolehlivější ovce. Ty tak vybíravé nejsou.
Na buchty a literaturu jsme kozu nenaučili, takže byla vcelku snesitelná.
Doplňuji:
Ještě film, z něhož mi v paměti utkvěla koza – Dědictví, ale nejsem si jistá, co stačila sežrat tam.

dudu

Kozy jsou opravdu hódně mlsné potvůrky a platí, že víc pocuchají než sežerou. Rodiče svého času chovali kozu kvůli mlíčku pro prase . Jmenovala se pochopitelně Líza a já u ní každou sobotu čistil ustájení a česal ji kartáčem. Dobře věděla, že ji čekají příjemné události a proto už když jsem vstoupil do chléva, skákala a dávala najevo radost. Závěrem očistné hygieny jsem Líze vždy přinesl osolený krajíc chleba. Slupla ho jako malinu, takže ani do buchet by ji asi nebylo třeba nutit. Spíše bych se u ní obával možných zažívacích potíží.

fanynek

Nežrala bucty také ve filmu Princezna ze mlejna?