Avatar uživatele
Michal Kole

Ve kterém českém filmu koza žrala ty buchty? Čím se koza živí? Jak štáb kozu přinutili jíst buchty?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 5Pro koho je otázka zajímavá? dudu, aramah, hanny 2, Drap, anonym před 4352 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
Drap

Koza i když je vybíravá, tak velmi ráda žere vše co by jsme nechtěli. Je ochotna rozkousat i knížku. Jinak její přirozenou stravou je pastva, větve různách stromů a keřů. Kozám, zvláště pokud dojily, tak se připravovalo pití, v kterém dostávaly spařený šrot, nařezané zelené, chleba a podobně. Myslím že přesvědčit ji aby žrala buchty, nebyl problém.
Jak se jmenoval film, bohužel nevzpomínám

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
anonym

Na samotě u lesa.Ale jinak-moje koza Marcela se živila hlavně petuniemi na parapetech sousedů,květy jejich jabloní (měli nízkokmeny) a výhonky jehličnanů.Vyhrála jsem lahev vynikajícího pití v sázce,že bude žrát klobásu…ani jí vyzyvatel nestačil nakrájet. Smrtelné pro ni byly psí granule-tak dlouho psům lezla do krmení až ji nevycválaná štěňátka mastinů chytla za krk…:-((
Doplňuji:
R.I.P. Marcela

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

myslím že to bylo ve filmu Na samotě u lesa. Jestli se nemýlím – jinak koza se přeci pase

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Koza domácí se živí především okusováním stromů a keřů, trávami a bylinami. Ovšem na buchtě by si také pochutnala.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

O koze se říká, že je mlsná, takže má ráda trávu šťavnatou a „chutnou“ hodně ráda si dá bršlici. Synovec měl jeden čas chovatelské kozí období, tak koze dával i trochu jeteliny, řepné listí, salát, který nehlávkoval (ale nesměl být hořký), jinak přes zimu samozřejmě seno a strouhanou řepu se šrotem. Pokud bylo třeba zvířat, co vypasou zahradu, byly spolehlivější ovce. Ty tak vybíravé nejsou.
Na buchty a literaturu jsme kozu nenaučili, takže byla vcelku snesitelná.
Doplňuji:
Ještě film, z něhož mi v paměti utkvěla koza – Dědictví, ale nejsem si jistá, co stačila sežrat tam.

Upravil/a: anonym

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Kozy jsou opravdu hódně mlsné potvůrky a platí, že víc pocuchají než sežerou. Rodiče svého času chovali kozu kvůli mlíčku pro prase . Jmenovala se pochopitelně Líza a já u ní každou sobotu čistil ustájení a česal ji kartáčem. Dobře věděla, že ji čekají příjemné události a proto už když jsem vstoupil do chléva, skákala a dávala najevo radost. Závěrem očistné hygieny jsem Líze vždy přinesl osolený krajíc chleba. Slupla ho jako malinu, takže ani do buchet by ji asi nebylo třeba nutit. Spíše bych se u ní obával možných zažívacích potíží.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
fanynek

Nežrala bucty také ve filmu Princezna ze mlejna?

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek