annas

Ve které době a kde byla nalezena první veš? Existoval nějaký přípravek na její odstranění?

Parazit, který se v poslední době objevuje u dětí.

Nejlepší odpověď
vagra

Nejstarším nálezem jsou vajíčka vši dětské, nalezená ve zbytcích vlasů člověka, který žil před 9 000 lety.
Odvšivovací hřebeny byly v okolí Mrtvého moře používány již nejméně 3 500 let před naším letopočtem.
Egyptský text zvaný Papirus ebers ze 16. stol. př. n. l. popisuje odvšivovací prostředek připravovaný z mouky a datlí.
Problematika vší se řeší na celosvětových kongresech.
První mezinárodní kongres o vších byl v roce 1972 ve Washingtonu.

Zdroj: zkráceno z http://webcache­.googleusercon­tent.com/sear­ch?q=cache:7frBhd5GVNkJ:­www.jaknavsi.cz/za­jimavosti+ve%C5%A1+­vlasov%C3%A1&cd­=13&hl=cs&ct=clnk&gl=cz