novvem

Ve které části Pražského hradu sídlili prezidenti?

Kde bydleli prezidenti, když ještě nevyužívali Lumbeho vilu?

Nejlepší odpověď
annas

Na Hradě byl oprezidentský byt v Jižním křídle.

Kde bydleli všichni naši prezidenti, najdete v odkazu.
https://www.no­vinky.cz/speci­aly/61003-kde-bydleli-nasi-prezidenti.html

Na Hradě bydleli – T. G. M., E. Beneš, K.. Gottwald – chvíli – v bytě po Benešovi.

Další v pořadí bydleli „v domečku“ v Královské zahradě na Hradě – K. Gottwald, A. Zápotocký, A. Novotný, L. Svoboda, G. Husák. V. Havel – jen krátkou dobu.

Lumbeho vila – V. Klaus., M. Zeman

U E. Háchy se uvádí jen toto: „Svůj protektorátní prezidentský úřad vykonával také na Hradě. Pracovnu měl v Zrcadlovém sále, který ke stejnému účelu sloužil i Benešovi. Léto rád trávil v rodinné vile v Jincích.“

T. G. Masaryk a E. Beneš bydleli v Jižním křídle Pražského hradu. Původní Masarykův byt měl tucet místností

2. Všichni komunističtí prezidenti bydleli v takzvaném Domečku v Královské zahradě. Václav Havel zde bydlel jen několik měsíců (užíval vilu v Dělostřelecké ulicii)

3. Od roku 2013 Lumbeho vilu užívá nástupce V. Klause, který zde rovněž bydlel, prezident Miloš Zeman.

Více na http://www.bles­k.cz/clanek/zpra­vy-udalosti/190356/by­dleni-prezidentu-zeman-obsadi-masarykovo-apartma-kam-pujde-klaus.html?ut­m_source=bles­k.cz&utm_medi­um=copy