Avatar uživatele
bolak

Ve firmě dostával cikán o 500,– víc než člověk a firma tvrdila, že se jí to vyplatí, je to možné?

Asi před 8i lety jsem dělal v jedný firmě a na směně byla většina „pracantů“ rómského původu. Když jsme dostali výplatní pásky, tak bylo přísně zakázáno abychom si je ukazovali, hrozil nám za to i vyhazov, nicméně stejně mi to nedalo a pár lidem jsem se do výplatnice podíval a ačkoliv jsme vykonávali úplně stejnou práci, tak cikáni brali o 500Kč víc. Když jsem se na to ptal na personálním, tak se mi akorát zeptali kdo mi to řekl a nic víc mi k tomu nepověděli, ale kolovaly tam řeči, že prej úřad práce nebo stát dotuje firmy, a dává jim měsíčně 2 litry na každého cigána, a že firmy se pak s nima tímhle způsobem šábnou, protože se to prej VŠEM VYPLATÍ, jelikož stát nemusí cikána krmit podporou ani platit mu pojištění a firma dostane prachy navíc a zaměstnance kterýho nemusí nikde shánět.

Může to bejt pravda, a nebo to byly skutečně jen ŘEČI?

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? annas, zzzzz, gagaga před 3855 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
anonym

Může to být pravda – ale nejde o " 2 litry na cigána", ale o dotaci na nově vytvořené (a aspoň nějakou dobu pak existující) pracovní místo, dotaci vyplácí ÚP.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Tom20

O tom jsem minule slyšel přednášku na jednom projektu na který mě poslali z ÚP.Není to jen o rase,takhle můžou dotovat i bílého,dlouhodobě nezaměstnaného.Ty peníze jdou z fondů EU.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek