bolak

Ve firmě dostával cikán o 500,– víc než člověk a firma tvrdila, že se jí to vyplatí, je to možné?

Asi před 8i lety jsem dělal v jedný firmě a na směně byla většina „pracantů“ rómského původu. Když jsme dostali výplatní pásky, tak bylo přísně zakázáno abychom si je ukazovali, hrozil nám za to i vyhazov, nicméně stejně mi to nedalo a pár lidem jsem se do výplatnice podíval a ačkoliv jsme vykonávali úplně stejnou práci, tak cikáni brali o 500Kč víc. Když jsem se na to ptal na personálním, tak se mi akorát zeptali kdo mi to řekl a nic víc mi k tomu nepověděli, ale kolovaly tam řeči, že prej úřad práce nebo stát dotuje firmy, a dává jim měsíčně 2 litry na každého cigána, a že firmy se pak s nima tímhle způsobem šábnou, protože se to prej VŠEM VYPLATÍ, jelikož stát nemusí cikána krmit podporou ani platit mu pojištění a firma dostane prachy navíc a zaměstnance kterýho nemusí nikde shánět.

Může to bejt pravda, a nebo to byly skutečně jen ŘEČI?

Nejlepší odpověď
anonym

Může to být pravda – ale nejde o " 2 litry na cigána", ale o dotaci na nově vytvořené (a aspoň nějakou dobu pak existující) pracovní místo, dotaci vyplácí ÚP.

Další odpovědi
Tom20

O tom jsem minule slyšel přednášku na jednom projektu na který mě poslali z ÚP.Není to jen o rase,takhle můžou dotovat i bílého,dlouhodobě nezaměstnaného.Ty peníze jdou z fondů EU.