Ve filmu zaznělo: „Namíchám nám šroubovák.“ Z čeho se to dělá?

Nejlepší odpověď
marci1

Použité suroviny receptu Cocktail Šroubovák:
10 kostek ledu | 8 cl vodky | 250 ml šťávy z pomerančů (nebo 100% pomerančového džusu) | 2 plátky pomeranče na ozdobu
Postup přípravy receptu Cocktail Šroubovák:
Do šejkru dáme 8 kostek ledu. Přilijeme vodku a pomerančovou šťávu. Důkladně promícháme. Do připravených sklenic dáme po kostce ledu a přelijeme nápojem z šejkru (pokud máme vymačkanou šťávu z čerstvých pomerančů, musíme použít sítko). Ozdobíme pomerančovou slupkou. 🙂

Zdroj: http://recepty­.chytrazena.cz/coc­ktail-sroubovak-49949.html

Další odpovědi
Kulpix

Na to je taková speciální hmota, která se prodává v pytlíčku asi jako kys.citronová.
V tom pytlíčku je prášek, který po smíchá s vodou. Potom se z něj stane rosol, ze kterého můžeš vytvarovat šroubovák. Pak to necháš 5 minut na slunci a vytvrdne to.

Ideální na cesty do přírody, stanování, aj.

Cena pytlíčku je asi 16,–kč.

:))