bolak

Ve 100 letech jedináčkem?

Na wikipedii je jedináček definován jako „dítě, které nemá sourozence“, to by ale znamenalo, že v 18ti letech přestává být člověk jedináčkem, což je blbost nebo ne?
A druhá věc ohledně tý definice, co když jsou dva bratři, už staří dědulové okolo 100 let, a jeden z nich umře, to se pak z toho druhýho zničehonic stane jedináček?

Nejlepší odpověď
hanulka11

když mu umře ve sto letech bratr nebude jedináček – jedináček je jak jsi sám napsal ten ,kdo vyrůstá bez sourozence

Další odpovědi
Lucijej

No víš jak… můj děda říkal mýmu tátovi: „Ty jsi moje dítě, ikdyž ti už bylo padesát.“ Takže lidé jsou dětmi (až na výjimky) mnohem déle než do osmnácti let.

Navíc, jedináček je ten, který nikdy neměl sourozence.

annas

I stoletý dědeček může být jedináčkem, pokud neměl žádného sourozence. I když mu zemřel bratr nebo sestra, je sám, není jedináčkem, ale jediným žijícím ze sourozenců. .

Jedináček je osobou bez sourozenců, ať už biologických nebo adoptovaných. Jsou to jednotlivci, kteří nikdy neměli sourozence.

quentos

na wikipedii je spousta hovadin, je to tím, že ji tvoří lid. Sám sis právě jedné z nich povšiml.

baghira

Výraz „jedináček“ se používá prakticky jen v souvislosti s dětmi, a i zemřelý sourozenec je stále sourozenec. V tomto smyslu bych definici z wikipedie až tak šmahem neodsuzoval..