Zlatý

Včera se tu řešily vycházky při PN a já se ptám, jak to je s návštěvou lékaře mimo vycházky?

Zrovna dnes jsem byl u OL pro doporučení k odbornému vyšetření. Mám vycházky rozdělené od 8-10 a 14-18 hodin. Co se stane, když zítra pojedu do nemocnice ráno v 7 hodin a přijedu cca ve 13 a mezitím přijde kontrola a nenajde mne doma? Bude se kontrola shánět po důkazech, že jsem byl v nemocnici vyšetřen (třeba) o půl desáté (viz zpráva) a já přijedu až v těch 13 hodin, kdy si mezi tím skočím nakoupit, na oběd, za vnukem... ?
´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´´ ´

To jsem celý já, sklerotik! Zapomněl jsem dodat, že cesta z mého bydliště do nemocnice je 25 km vzdálená a můžu jet automobilem(pokud to můj zdr. stav dovolí), nebo linkovým autobusem, ale to bych se vrátil nejdříve o půl čtvrté odpoledne!

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

Kontrolor se bude ´pídit´, kdepak jsi...
;-)
Zavolá tvému ošetřujícímu lékaři (který vystavil neschopenku). Taky ti zanechá lejstro s kontaktem na něj - abys mohl svou nepřítomnost doma vysvětlit (a doložit).
Koneckonců - odborný lékař by ti měl na neschopence označit, že jsi u něj byl.
Nějakou půlhodinku (rychlý oběd či nákup) ti kontolor asi tolerovat bude, celodenní výlet asi ne..
;-)
Nikdo ti nemůže předepsat, abys jel vlastním autem - takže pokud se´vejdeš´ do času hromadné dopravy, klidně si udělej výlet...
;-)

Další odpovědi:

Stříbrný

Barbakane podle Tvých reakcí na mé odpovědi jsem myslel, že jsi už starší ročník a takovéto otázky už znáš.
Byl jsem za svůj život několikrát nemocný a tuto otázku jsem vždy dával jak svému zaměstnavateli, tak ošetřujícímu lékaři,Vždy byla stejná odpověď: "Musíte dokázat, že jste tam byl (ošetřující lékař řekl, že důkaz je to jeho doporučení) a je jedno, jestli pojedete veřejnou dopravou nebo autem.Ale kontrola zjistí kdy přijíždí poslední autobus a po tomto příjezdu musíte být doma."
A to mně posílali na vyšetření do Hradce Králové a to je od nás 80 km.Jezdil jsem vlakem, čili cesta vlakem a následně autobusem a příjezd domů jsem měl až kolem devatenácté hodiny.

Stříbrný

Z odborného vyšetření zpravidla obdržíte zprávu pro ošetřujícího lékaře,
v níž samozřejmě bude uvedeno datum. Podle mne by to mělo stačit
i případné kontrole.

To je nemoc ta skléroza?To bys ani neměl řídit,když tak zapomínáš.

Diskuze k otázce

Zlatý

barbakan

gecco, to jsem chtěl číst! Díky. A možná, že se tady někdo najde, který měl podobný problém.

Zlatý

gecco

Hlavně bacha na mladý stopařky - aby tě infarkt nestihl 100 km od místa, kde by ses, teoreticky, měl léčit...
;-))

Zlatý

barbakan

Stopařky neberu, už mám dost dětí! :-D

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1605
Zlatý mosoj 1494
Zlatý marci1 1277
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 990
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 714
Zlatý quentos 713
Zlatý iceT 565
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.