Včera se tu řešily vycházky při PN a já se ptám, jak to je s návštěvou lékaře mimo vycházky?

Zrovna dnes jsem byl u OL pro doporučení k odbornému vyšetření. Mám vycházky rozdělené od 8–10 a 14–18 hodin. Co se stane, když zítra pojedu do nemocnice ráno v 7 hodin a přijedu cca ve 13 a mezitím přijde kontrola a nenajde mne doma? Bude se kontrola shánět po důkazech, že jsem byl v nemocnici vyšetřen (třeba) o půl desáté (viz zpráva) a já přijedu až v těch 13 hodin, kdy si mezi tím skočím nakoupit, na oběd, za vnukem… ?
´´´´´´´´´´´´´­´´´´´´´´´´´´´´´´´´

To jsem celý já, sklerotik! Zapomněl jsem dodat, že cesta z mého bydliště do nemocnice je 25 km vzdálená a můžu jet automobilem(pokud to můj zdr. stav dovolí), nebo linkovým autobusem, ale to bych se vrátil nejdříve o půl čtvrté odpoledne!

Nejlepší odpověď
gecco

Kontrolor se bude ´pídit´, kdepak jsi…
😉
Zavolá tvému ošetřujícímu lékaři (který vystavil neschopenku). Taky ti zanechá lejstro s kontaktem na něj – abys mohl svou nepřítomnost doma vysvětlit (a doložit).
Koneckonců – odborný lékař by ti měl na neschopence označit, že jsi u něj byl.
Nějakou půlhodinku (rychlý oběd či nákup) ti kontolor asi tolerovat bude, celodenní výlet asi ne..
😉
Nikdo ti nemůže předepsat, abys jel vlastním autem – takže pokud se´vejdeš´ do času hromadné dopravy, klidně si udělej výlet…
😉

Další odpovědi
anonym

Barbakane podle Tvých reakcí na mé odpovědi jsem myslel, že jsi už starší ročník a takovéto otázky už znáš.
Byl jsem za svůj život několikrát nemocný a tuto otázku jsem vždy dával jak svému zaměstnavateli, tak ošetřujícímu lékaři,Vždy byla stejná odpověď: „Musíte dokázat, že jste tam byl (ošetřující lékař řekl, že důkaz je to jeho doporučení) a je jedno, jestli pojedete veřejnou dopravou nebo autem.Ale kontrola zjistí kdy přijíždí poslední autobus a po tomto příjezdu musíte být doma.“
A to mně posílali na vyšetření do Hradce Králové a to je od nás 80 km.Jezdil jsem vlakem, čili cesta vlakem a následně autobusem a příjezd domů jsem měl až kolem devatenácté hodiny.

ivzez

Z odborného vyšetření zpravidla obdržíte zprávu pro ošetřujícího lékaře,
v níž samozřejmě bude uvedeno datum. Podle mne by to mělo stačit
i případné kontrole.

anonym

To je nemoc ta skléroza?To bys ani neměl řídit,když tak zapomínáš.

anonym

gecco, to jsem chtěl číst! Díky. A možná, že se tady někdo najde, který měl podobný problém.

gecco

Hlavně bacha na mladý stopařky – aby tě infarkt nestihl 100 km od místa, kde by ses, teoreticky, měl léčit…
😉

anonym

Stopařky neberu, už mám dost dětí! 😁