Včera jsem se stavěla autem v cizí vesnici, abych si koupila zmrzlinu … a tam si kousek hrala mala holčička …

takova trosku smutna … ☹ , a ja se ji zeptala , jestli by chtela take zmrzlinku a jestli ji smi jist a at se jde radeji zeptat maminky , jestli ji smim koupit. Hrala si pred domkem ). Tak jsem smela … a i 2 bratrickum. 🙂 Ale : mala pak odbehla , meli pred domem takovy kvetinac s " nejakym " krovim a utrhla mi asi tak 15 cm vetvicku. 🙂
Ja ji mam ted doma ve vode a konecne se dostavam k otazce : Co s tou vetvickou ted ? Ja bych si ji chtela vypestovat . 🙂 Diky. -iv-
Doplňuji:
Hanulko , ja sem tu fotku " strcit neumim ". Umim ji jen vyfotit a poslat MMS. 🙂 Co ted ? 🙂

Nejlepší odpověď
annas

Iv, sama jsem si vrbu vypěstovala. Dostala jsem několik větviček, vložila do vody, všechny nezakořenily. Ty s kořínky zasadila do květináče – pro jistotu.
Zahradník mně doporučil, abych proutek s kořeny vložila do nádoby s otvory a zasadila do půdy. Vrba je vlastně „plevel“, ale v omezeném prostoru se tolik nerozroste. Mám ji asi 3 roky a je opravdu nádherná. Pravidelně ji stříhám.

Další odpovědi
Drap

Těžko říct, co to je. Nejlepší by zřejmě bylo dát ji do vody s nějakým stimulátorem pro zakořenění. Pokud se vytvoří drobné kořínky, zasadit ji do půdy . Hlavně to bude chtít dost dlouho čekat.

hanulka11

A jak ta větvička vypadá -dej sem fotku, kvete ten keř, nebo ne jak prostě vypadá popiš ho. Lepší se ale určí z fotky
Doplňuji:
pokud by to byla vrbička mohla by vypadat takto
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdyz-uriznu-vetev-z-kroucene-vrby-a-dam-ji-do-vody-pusti-me-koreny

anonym

Nerad narušuji ženský sentiment, ale pokusím se vložit trochu racionálního pohledu.
K větvičce máš momentální emotivní vztah evokující setkání s nevinným děvčátkem (možná se sama někdy takhle cítíš).
Ale je-li větvička z jakéhokoliv křoví, je malá šance na zakořenění. Asi ani fotka by moc nepomohla k identifikaci. Dobře dáš ji do vody a budeš týden až dva čekat. Klíďo použij recept od drapa.
Pravděpodobný výsledek bude, že část ve vodě bude zahnívat a ta nad vodou uvadat.
Pro uchování nostalgie je trvanlivější a jistější ji prostě vysušit a případně vylisovat.
Ostatní metody (zamrazení, vakuování, konzervace zářením) jsou neúměrně složité v porovnání se záměrem.

elektrikář

Pokud by to bylo možné říci si tam o odkopek z kořeny většina keřů se dělí odkopky.

anonym

Ne nekvete. ! Je mozne , ze to je i nejaky prirodni kerik. Ma to jen malinke listecky – 5 ks. To jsem vam asi nepomohla. ☹ Ale pro me to krovicko ma jinou hodnotu … , proto ho chci zasadit. ja ta holka proste spontanne reagovala. To ma pro me hodnotu .. neumim to jinak napsat. -iv-

anonym

Hanulko , ja uz to tu psala asi 100 krat. 🙂 Za na pc umim jen : Psat faktury , e mail a odpovedi. ☹ Ale do nedele slibuji , ze s eto naucim. Jsem uplnej antitalent. Uplne blba , no. ;-( -iv-