Avatar uživatele
anonym

Včera jsem se stavěla autem v cizí vesnici, abych si koupila zmrzlinu … a tam si kousek hrala mala holčička …

takova trosku smutna … ☹ , a ja se ji zeptala , jestli by chtela take zmrzlinku a jestli ji smi jist a at se jde radeji zeptat maminky , jestli ji smim koupit. Hrala si pred domkem ). Tak jsem smela … a i 2 bratrickum. 🙂 Ale : mala pak odbehla , meli pred domem takovy kvetinac s " nejakym " krovim a utrhla mi asi tak 15 cm vetvicku. 🙂
Ja ji mam ted doma ve vode a konecne se dostavam k otazce : Co s tou vetvickou ted ? Ja bych si ji chtela vypestovat . 🙂 Diky. -iv-
Doplňuji:
Hanulko , ja sem tu fotku " strcit neumim ". Umim ji jen vyfotit a poslat MMS. 🙂 Co ted ? 🙂

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? Andělé, johana 56, anonym před 4624 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
annas

Iv, sama jsem si vrbu vypěstovala. Dostala jsem několik větviček, vložila do vody, všechny nezakořenily. Ty s kořínky zasadila do květináče – pro jistotu.
Zahradník mně doporučil, abych proutek s kořeny vložila do nádoby s otvory a zasadila do půdy. Vrba je vlastně „plevel“, ale v omezeném prostoru se tolik nerozroste. Mám ji asi 3 roky a je opravdu nádherná. Pravidelně ji stříhám.

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
Drap

Těžko říct, co to je. Nejlepší by zřejmě bylo dát ji do vody s nějakým stimulátorem pro zakořenění. Pokud se vytvoří drobné kořínky, zasadit ji do půdy . Hlavně to bude chtít dost dlouho čekat.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
hanulka11

A jak ta větvička vypadá -dej sem fotku, kvete ten keř, nebo ne jak prostě vypadá popiš ho. Lepší se ale určí z fotky
Doplňuji:
pokud by to byla vrbička mohla by vypadat takto
http://www.od­povedi.cz/otaz­ky/kdyz-uriznu-vetev-z-kroucene-vrby-a-dam-ji-do-vody-pusti-me-koreny

Upravil/a: hanulka11

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

Nerad narušuji ženský sentiment, ale pokusím se vložit trochu racionálního pohledu.
K větvičce máš momentální emotivní vztah evokující setkání s nevinným děvčátkem (možná se sama někdy takhle cítíš).
Ale je-li větvička z jakéhokoliv křoví, je malá šance na zakořenění. Asi ani fotka by moc nepomohla k identifikaci. Dobře dáš ji do vody a budeš týden až dva čekat. Klíďo použij recept od drapa.
Pravděpodobný výsledek bude, že část ve vodě bude zahnívat a ta nad vodou uvadat.
Pro uchování nostalgie je trvanlivější a jistější ji prostě vysušit a případně vylisovat.
Ostatní metody (zamrazení, vakuování, konzervace zářením) jsou neúměrně složité v porovnání se záměrem.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
elektrikář

Pokud by to bylo možné říci si tam o odkopek z kořeny většina keřů se dělí odkopky.

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce
Avatar uživatele
anonym

Ne nekvete. ! Je mozne , ze to je i nejaky prirodni kerik. Ma to jen malinke listecky – 5 ks. To jsem vam asi nepomohla. ☹ Ale pro me to krovicko ma jinou hodnotu … , proto ho chci zasadit. ja ta holka proste spontanne reagovala. To ma pro me hodnotu .. neumim to jinak napsat. -iv-

před 4624 dny Odpovědět Nahlásit
Avatar uživatele
anonym

Hanulko , ja uz to tu psala asi 100 krat. 🙂 Za na pc umim jen : Psat faktury , e mail a odpovedi. ☹ Ale do nedele slibuji , ze s eto naucim. Jsem uplnej antitalent. Uplne blba , no. ;-( -iv-

před 4624 dny Odpovědět Nahlásit
Nový příspěvek