bžabka

Včem spočívá trest domácího vězení? děkuji za odpověd.

Nejlepší odpověď
briketka10

mezi povinnosti odsouzeného patří zdržovat se v obydlí ve dnech pracovního klidu a pracovního volna po celý den a v ostatních dnech v době od 20.00 hodin do 05.00 hodin, tuto dobu může soud upravit tak, aby výkon trestu nebránil zaměstnání odsouzeného, potřebné lékařské péči a případně může soud odsouzenému povolit také účast na bohoslužbách i ve dnech pracovního klidu a pracovního volna. Soud také může odsouzenému uložit přiměřená omezení nebo přiměřené povinnosti směřující k tomu, aby vedl řádný život..
viz článek :
https://www.pmscr­.cz/trest-domaciho-vezeni-2/

Další odpovědi
zzzzz

Sedíte doma, smíte jen do práce, do školy, ale nesmíte jít třeba nikam pařit, nebo chodit po návštěvách atd. prostě od – do musíte být doma. Kontroluje to probační a mediační služba, společně s policii. Porušení znamená přeměnu trestu na trest odnětí svobody.

Michal Kole

Že přes den (dopoleden + odpoledne) chodíš do práce a od 8 do 6 do rána jsi doma (popř. jinak, jak to stanoví soud s ohledem na tvojí pracovní dobu). O svátky a víkendy musíš být doma pořád.

Dokud nebudou náramky, tak to soudci moc nedávají. POkud vím, tak je uloženo asi jen 200 trestů.