Válek Petr

Včely a moč ?

S kolegou chodíme ven močit stále na stejné místo. Dlouhodobě se tam zdržují včely. Je to kvůli cukru v moči ?

Nejlepší odpověď
gecco

Dva diabetici (alkoholici)?
😉
Jo – možné to je…
Kruciš – to bude med…
😁

Další odpovědi
marci1

Je to možné. Raději si nechte pro jistotu změřit glukózu v krvi. 🙂
„Latinské slovo mellitus znamená sladký (med). Toto pojmenování očividně vychází z faktu, že moč, kterou neléčení diabetici vylučují v nadměrném množství, přitahovala mouchy a včely, jelikož taková moč obsahuje glukózu. Staří Číňané zjišťovali projevy cukrovky sledováním mravenců, zda byli přitahování k moči pacienta nebo ne. Ve středověku evropští lékaři ochutnávali moč, jak je občas vyobrazeno na gotických reliéfech.“

http://cs.wiki­pedia.org/wiki/Di­abetes_mellitus