postcd

Včely a člověk – symbioza a nebo jim med kradem?

Včely tvoří med když má někdo včelí úl a med pravidelně odebírá tak OK, když ho ale přestane odebírat a ani nedává cukr nebo něco takového, tak včely produkují jen tolik, kolik samy spotřebují? Jak je to s tou rovnováhou s medem?

Nejlepší odpověď
www

Není to symbióza, ale cílený chov.
Vytváříme včelám hlavně vhodné podmínky pro úkryt, přikrmujeme dle naší potřeby a med jim bereme.
Bez nás by měly produkci medu jen takovou co včelstvo samo spotřebuje.
Studium

Další odpovědi
anonym

Včely se „krmí“ hlavně na zimu . Za běžných okolností by přežily zimu
na svém medu, ale ten jim včelař odebere. Při dnešních cenách cukru (nebo průmyslově vyráběného krmiva pro včely) a výkupních cenách medu mnozí včelaři včelám nechávají med jako jejich přirozenou potravu.
http://www.domaci-vcelarstvi.cz/o-vcelari-a-vcelareni/krmeni-vcel.html