Bronzový

Včasná diagnoza

Minulý měsíc mi přišly výsledky z mammografu.Jakýsi stín v levém horním kvadrantu.
Prý mám přijít na kontrolní mammo za rok.
Není to příliš dlouhá doba na ověření či vyloučení onemocnění?

Uzamčená otázka – ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce.

Nejlepší odpověď

Zlatý

To ví jenom ZP a lékař. Jediná cesta jak to obejít, je si vyšetření zaplatit.
To je stejné jako s kolonoskopií. Pojišťovna hradí 1x za pět let, ale pokud je snášen ze sliznice polyp adenom ( nikoliv hyperplastický) je další kontrola za pět let pozdě !! a máme tam nádor. Takže zase si to pěkně zaplatit tak za dva roky !!! To jsou ty vymoženosti ODS.

Další odpovědi:

Stříbrný

Jestliže přišlo i písemné vyjádření odborného lékaře, nemusí to být nic vážného, v prsou se často dělají cysty a nekomplikované nádorky, které s rakovinou nemají nic společného. Případný nádor by byl na snímku ostře ohraničený. Nevím, kolik je vám let a jak dalece riziková skupina jste. Já jsem riziková (rakovina u více členů v rodině) a chodím nejen pravidelně na mamograf, ale i na sonografii. Když se doktorce v prsu něco nezdálo, chodila jsem na sono 2x ročně. Jestli jste riziková skupina, vyžádejte si pro Vaše uklidnění u lékaře i sonografické vyšetření

Zlatý

asi bych na mém místě došla za lékařem a poprosila ještě o vyšetření ultrazvukem
Doplňuji:
taky záleží kolik je vám let-můj doktor tvrdí, že pro mladší ženy je spíš vhodnější ultrazvuk ,protože tkáně mladších žen jsou jiné než starších a ultrazvuk spíš nějaké anomálie rozpozná , také je možné udělat sono .Pro starší doporučuje mamograf, ale to je možná rozhodnutí toho kterého lékaře.

Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Zajímavé otázky v kategorii Zdraví

Přihlásit se

Položte otázku, odpovězte, zapojte se, …

začněte zde

Reklama

Kvalitní odpovědi v: Zdraví

Zlatý Drap 1608
Zlatý mosoj 1495
Zlatý marci1 1281
Zlatý hanulka11 1030
Zlatý annas 991
Zlatý gecco 737
Zlatý briketka10 715
Zlatý quentos 714
Zlatý iceT 566
Zlatý arygnoc 499

Zobrazit celkový žebříček

Facebook

Váš požadavek se vyřizuje, počkejte prosím.