aramah

Vážně uvažuji o fretce.

Ale mám psa ,co všechno musím zařídit než si ji přinesu donů? Sčím bych mněla počítat a kde seženu nějaké čtení o tomto zvířátku ? děkuji.

Nejlepší odpověď
1popelka1

Co třeba v knihovně?
Ze souborného katalogu ČR (předmět/klíčové slovo „fretka“):

Fretka/ Hana a Vladimír Motyčkovi (2009)
Fretka jako domácí zvíře : porozumění a správná péče : rady pro správný chov : rádce pro chovatele začátečníky / Petra Nerandžičová
Problematika chovu a chorob fretek / Jiří Svoboda

Další odpovědi
anonym

to si vazne dobre promyslete jsou pritulnejsi zviratka,fretka se da velmi tezce ochocit,trva to dlouho,navic nikdy neztrati svou agresivitu,ja ji mela 5 let a presto me stale kousala

PostApMan

Vím jistě že je možné mít fretku a psa pokud jsou spolu od mala. Nejsem si ale 100% jist jestli ji pes přijme jako cizí, záleží na stáří,rase a charakteru psa. Čtení jako hmotné můžete sehnat v Luxuru na Václavském náměstí (knihkupectví) nebo v jákekoliv jiné pobočce po čr. Občas na toto odborné čtení jen fretkách narazíte i v málém knihkupetví (levné knihy albert apod.) Jinak čtení o fretkách na internetu jsou statisíce,. Stačí zadat www.google.cz a zadat fretka.

Petilinda

Měla jsem fretku (samičku) tři roky..byla ochočená jako pejsek, ale vyjížděla po každém zvířeti, ať bylo velké nebo malé – dokonce i po koňovi.. Jestli se rozhodnete pro samičku, počítejte s tím, že pokud ji nevykastrujete, budete s ní muset chodit každý rok k samci nebo na veterinu, aby jí ukončil říji..fretky jsou v říji tak dlouho, dokud nejsou „oplodněny“..když k tomu nedojde, můžou se vysílit a umřít..nebo nastane falešná březost…a konec je stejný..když se rozhodnete pro samečka a budete ho mít volně v bytě, tak počítejte s tím, že bude všechno značkovat… Sameček smrdí víc než samička…nevadilo mi to, ale kam jsem přišla, byla jsem cítit, a to byla co tři dny koupaná.. Také se snažte hned od malička odnaučit kousání – docela to bolí..naše se to odnaučila a byla velice přítulná..

http://www.fret­ka.cz/