Tw!st

Vážně potřebuji k provozu e-shopu živnostenský list?

Plánuji si založit eshop a chci se zeptat jestli opravdu musím mít živnostenský list. A co mi hrozí kdybych si jej založil a provozoval aniž bych měl živnostenský list ? děkuji.

Nejlepší odpověď
marci1

Samozřejmě, jinak se jedná o neoprávněné podnikání a hrozí trest až dvou let vězení. ☹
http://www.po­licie.cz/clanek/a-522942.aspx

Další odpovědi
Drap

Co ti hrozí potom určí policie nebo soud. Je to nedovolené podnikání. Výše trestu by závisela i na zisku atd.

tforro

A co inzerovat na aukru, potom přiznat na FÚ ten příjem z prodeje? To by bez ŽL šlo. Nemusíš si z tohoto příjmu platit sociální ani zdravotní pojištění, jen možná nějakou daň, pokud vůbec nějakou… Ale přiznat příjem je povinnost.
Přesněji by řekl nějaký účetní, či daňový poradce.

lexx

ŽL a konto (běžný účet) v kterékoli bance budeš potřebovat kvůli příjmu plateb zákazníků a naopak úhradě svých závazků – převodem, a účetní co to bude vést pokud si na to netroufáš sám, evidenci na FÚ pro DPH si rozhodneš, to jenom pro začátek…

Rokio

Samozřejmě k tomu potřebuješ živnostenský list, jinak ti hrozí postih.