Vážení, mám problém a potřebuji Vaši pomoc.

Yukí mi před chvilkou napsala do pošty, že se hodlá za nás všechny obětovat a jde se zasebevraždit.
Teď se ozývá CrazyDiddy s tím, že 1) vulgárním způsobem žádala o názor, kdo souhlasí s tím, aby ta zk… yukí konečně skončila…

  1. zde chce pořádat anketu na téma, kdo souhlasí s ukončením zdejšího působení yukí.

Já Vás prosím o názor, co s tím provedeme. Navrhuji napsat adminům a požádat o ukončení registrace oběma účastnicím.
Doplňuji:
Barbakane, pokud mi někdo v rámci zdejší pošty napíše, že za nás všechny se jde obětovat a že dnes spáchá sebevraždu, tak nezastávám názor, že ignorovat tahového jedince stačí.
XYukí jsem se dost zastávala a snažila se jí pomoct, ale každá tolerance a pomoc má přece hranice. Moje dál nevedou. Nechám to na rozhodnutí většiny z Vás ale jsem toho názoru, že se zde jedná o zásadní porušení kodexu z obou stran. Nehledě na to, že včera přišel dnes již smazaný dotaz od CrazyDiddy z nějž vyplynulo, že se jedná o stejnou osobu jako je yukí. Těch průšvihů na straně 12 leté slečny je na mne už skutečně moc.

Nejlepší odpověď
beer

Právě proto sem chodím již méně.. Odpovědi.cz se stávají čím dál více přiblblým chatem se všemi průvodními nectnostmi a tady je výsledek.
Napsat adminům se sice může, ale co dál? Chtělo by to podle mne jiné změny, než ke kterým nedávno došlo..

Další odpovědi
redy

No a nevezmem ji to jediné co má?
Třeba je opuštěná,rodiče v práci na holku nemají kdy.
Je těžké na dálku rozhodnout,zda si dělá ze všech srandičky, nebo je labilní a potřebuje vědět že někam patří,i když jen virtuálně.

anonym

Ocko,ono to je těžší než se zdá. Nejde o to,napsat adminům návrh na ukončení registrace,ale jde o to,jak se k tomu postavíme my. Je tady více registrovaných(mezi nimi jsem třeba zařazen i já) ,kteří by měli být vyškrknutí z tohoto serveru,ale myslím,že je stačí ignorovat a pokud je pádný důvod,tak jejich otázky mazat.
P.S. Toto je jen můj názor!

Damiana

Očko – Nechat se vystresovat a ovládnout pomatencem je jen voda na jeho mlýn. Není tvou povinností si dělat z kdejakého virtualního ignoranta vlastní starosti. Pokud se to nerozhodneš přímo ignorovat, přepošli e-mail adminům nebo se obrať na Modrý kruh bezpečí, s tím, že jsi zachytila „volání o pomoc.“ Obrátila se přímo na tebe, je tedy na tobě, jak budeš reagovat.
Psala jsem vlastně o tom samém ve své otázce (strefily jsme se do stejného odeslání). Nejsme tu od toho, abychom řešili provokatéry a demonstračky. Podporovat někoho ve veřejném představení, které mu očividně dělá dobře natolik, že dřepí u PC a tahá za nitky, by bylo silně krátkozraké.
Sice se to na první pohled jeví jako projev schizofrenie, ale po podrobném pročtení všech otázek a odpovědí tohoto jedince ji vylučuji a sázím na trapné upoutávání pozornosti nebo vliv drogy.
Ostatně, kdo ví, kdo to vůbec je – jedno z pravidel virtuálního světa.

IK

Očko, tvá otázka zní tak naléhavě, že jsem si otevřela jiný počítač abych si ji mohla přečíst celou.
Podlehla bych volání o pomoc také, ale každý člověk má zodpovědnost sám za sebe a to již když je malé dítě. Pokud někdo i jako dítě nevyvine dostatečnou sílu žít, nemůže mu nikdo pomoci.
Tvoje zodpovědnost končí tam kde začíná zodpovědnost jeho. Když se někdo chce zabít, tvoje zodpovědnost je nedat mu k tomu důvod, jeho zas nést následky svých rozhodnutí.
Je jasné že takový člověk v něčem dost lítá a v hlavě má dokonalý chaos a to ať už to dělá za účelem přitáhnout pozornost nebo věří že ostatním ulehčí svým odchodem. Známe ze své puberty že hloupé nápady nemají meze.
Jediné co pomáhá je komunikace. Při komunikaci je možné že si člověk uvědomí něco z toho jak to vidí jiní a může najít vlastní omyl a osvobodit se od něho. Vždy můžeš udělat tyto věci:

  1. číst jen to co tě oslovuje
  2. ignorovat otázky na které neznáš přínosnou odpověď
  3. mazat co tě pobuřuje
  4. po libosti buzerovat administrátory aby zasáhli

ani na d) nepotřebuješ povolení od ostatních, ať souhlasíme nebo ne.
Pokud člověka něco vyděsí, pak je pochopitelné že se ožene po původci. Otázka zní zda to pomůže. Některým se právě to jak se děsíme líbí. Sem bych řadila i tento případ. Vezmi mu radost ze svých reakcí a přestaneš ho zajímat. Pokračuj v mocenském boji a vymyslí jinou cestu jak se bavit na tvůj účet.

anonym

Bože,teď jsem si to přečetla,také souhlasím.

led

Sú tu dva pojmy:
1 – CrazyDiddy – vulgarita – to sem nepatrí, myslím, že to je naozaj dôvod na blokovanie uživateľa.
2 – yuki – volanie o pomoc – ak niekto volá o pomoc, treba mu pomôcť, pokiaľ volajúci je neznámy /internetová virtualita/ treba to preposlať adminovi, ktorý pozná podľa IP adresu užívateľa a kontakt naňho, aby podnikol potrebné kroky.
Niekedy aj z tichého vetríku zaburáca hrom.
PS.
podľa vášho doplnku to chápem, že ide o užívateľku s dvoma registráciami. Takúto schizofréniu tu netreba podporovať.

hanulka11

souhlasím

anonym

Musíme vyčistit zrno od plev, takže jsem pro zablokování patřičných IP adres, nebo třeba 7 denní ban jako výstrahu.

david22

Otázka je nakolik tu sebevraždu myslej vážně. Já bych byl spíše opatrný ať spíše neuděláme více škody než užitku.
Doplňuji:
Alča M.♥ > to myslíš jako koho?

Illines

Ukoncit-souhlas.

domin

no její učet bych smazal a nebo to sní probral jiný šance snad a ni nejsou..

johana 56

Té slečně by mohli s jejími problémy pomoci spíše odborníci,pokud najde odvahu se na ně obrátit.
Z doplnění otázky vyplývá i porušení kodexu.Ten je závazný pro všechny uživatele,i v tomto případě by měl následovat trest.

anonym

Damiano, je to stejný problém. Jsem daleko toho, abych se od nějaké sebestředné holky nechala vytáčet. Na to si opravdu vybrala špatně. Nejlepší lék pro demonstrativního sebevraha, když se chce oběsit, je podat mu provaz, když se chce zastřelit, dát mu pistoli.
Já ze sebe nenechala dělat naivní troubu. Jen se dívám zpět na to, co taková registrovaná osoba kolem sebe neustále šíří. Vždyť otravuje otázkami, které v nás mají zjevně budit odpor. Neví už jak by nás nakopla citelněji. Mám skutečně názor, že tohle by měla řešit na chatu pro sobě rovné. Pokud mají mít Odpovědi.cz solidní úroveň, tak by něco takového mělo být vyloučeno. Adminům jsem napsala. Mají možnost si mou korespondeci zkontrolovat a zjistit, co bude správné udělat.
Nevěřím, že to od téhle yukí není další snaha na sebe strhnout pozornost. A dala bych si pozor ještě na další podobnou tazatelku. Vůbec bych nevylučovala, že to nakonec nebude třetí identita stejné osoby.

Damiana

Očko, v žádném případě mne nenapadlo, že bys mohla být naivní trouba! Jen mi přišlo sprosté, že jsi „sama“ v tom, jak se tě ta osoba snažila zneužít. Tvůj postoj se mi líbí.:-)
A co se týká „Málčete“ – jestli myslíme stejnou osobu, také mne to napadlo, ale z té je zatím cítit jaksi větší uvolnění. Jenže – co se dá poznat po netu, to by si i Sigmund vylámal zuby!

anonym

Damiano,

asi reaguji pozdě a nejspíš zbytečně. Nejsem ale tak necitlivá k tomu, co se tu děje. Když se tu do mne začne někdo strefovat (což se děje dost pravidelně), tak to prostě nechávám plavat a „jdu si dál žít svůj život“. Mám v něm požehnaně problémů a brát si na starosti ještě něčí psychotické útoky, to mi vážně není zapotřebí. Proto absentuji někdy déle, než je tu asi zdrávo.
To „Málče“ myslíme stejně. Zvlášť proto, že mi tahle „kalupinka“ poslala do pošty také dotaz, který velmi kopíroval styl yukí.
Mám za to, že ty děti by se opravdu měly sdružovat na jiných chatech a neměly by hledat zábavu právě na odpovědích. Čím dál více mne utvrzuje dosavadní dění v tom, že nevhodné otázky bude lépe nechávat rovnou smazat, než na ně jakkoliv reagovat. Nemažu sice otázky ani odpovědi druhých členů, ale dnes jsem to u jedné staré pizliččiny odpovědi udělala. Napadla tam jinou odpověď dost nevybíravým způsobem, a tam už to bylo skutečně o porušení kodexu. Ten bod, co jí tam kdosi dal, jsem jí přidala k jiné odpovědi, která byla sice nanicovatá a kterou bych jinak nechala neobodovanou, ale nechtěla jsem, aby mou zásluhou o bod přišla.
Nechci si hrát na „poslední spravedlivou“, ale někdy mi už toho zla tady připadá moc. Nečekala jsem ve virtuálním světě tak nepochopitelnou agresivitu. Pořád tomu nejsem schopna porozumět.
Měla jsem za to, že tady je to o vědění a o zábavě. A ani u těch „nejmoudřejších a nejzkušenějších“ se mi dnes nezdá, že to tak opravdu je.
Mám pocit, že bodování tu udělalo víc zla než užitku. Navíc už jsem přišla na spoustu křiváren a levot, co tady v zákulisí fungují a pranic se mi to nelíbí.
Vy tu s Kohutem a guentosem působíte jako stabilní a seriozní registrovaní, občas se připojí dudu, beer, hlada a ještě několik málo dalších. Ale jinak? Dr. Axl nás tu „péruje“ a musím přiznat, že většinou zaslouženě, ačkoliv mu to v mém případě taky už ujelo. A Annas? To je chodící encyklopedie. Sice její informace beru, ale chybí mi v nich vlastní poznatky a zkušenosti. Je to přece češtinářka, tak proč odkazy na odkazy a ještě další odkazy. A občas ani ty odkazy k ničemu nejsou. Já je nemám ráda. Kolikrát by stačilo jedno, dvě slova a odpověď by byla kompletní. Hledat něco, na co někdo upozorní. No to si při troše snahy mohu najít sama a rovnou, ale jde přece o pohotovost a tu vlastní zkušenost. Ne?
Mám pocit, že tady by si zuby nevylámal jenom Zikmund..

anonym

Led, děkuji za Váš názor. Stoprocentně mi potrvdil, že moje stanovisko není přehnané, že je naopak správné. Adminům jsem napsala a požádala je o rozhodnutí.
Pravdivost mých slov si mohou zkontrolovat v mé poště, takže zde nevidím nejmenší problém.
Podle mého názoru se zde opravdu nejedná tolik o volání o pomoc, jako spíš o snahu na sebe upoutat pozornost za jakoukoliv cenu.
Snažila jsem se té dívence pomoct, ale žádný efekt to nemělo.