Matthew

Vaše nejdelší podniknutá cesta vlakem ? :)

Kam až nejdál jste docestovali pomocí vlaku ? :)
Doplňuji:
To led: No do Kyjeva (Kiev) se chci taky podívat, ale už jsem si rozmyslel jet tam vlakem. Slyšel jsem, že jsou dokonce na Ukrajině jiné koleje a není občas problém čekat 10 hodin. Proto budu v budoucnu volit cestu autobusem ;)

Nejlepší odpověď
briketka10

do Warnemünde u Rostocku v Německu z Prahy v roce
1980 na dovču jsem cestovali nejdřív do Berlína 10 hodin
a s třídenní pauzou pak do kempu Warnemünde celkem
na mapě je autem 586 km.. vlakem celkem asi 13h pěšky
jsme šli do toho kempu uf uf po pláži..

Další odpovědi
kapka

Už jsem to tu psala, ale napíšu to znovu a budu se opájet pomyslným
vítězstvím. 🙂 Praha – Ulánbátar, s jedním přestupem v Moskvě. Nejrychleji se to dá stihnout za sedm dní, dva dny do Moskvy a pak pět do UB. Dle údajů na netu přímá vzdálenost 6325 km.

Drap

Už je to hodně dávno,, ale nejdelší cesta byla do Bukurešti.

anonym

To bylo v r.1976 kdy jsem měl svatbu a jako svatební dar od fabriky jsme dostali s manželkou poukaz ROH do Vysokých Tater.Takže z Krkonoš až do Tatranské Lomnice.
Jen tak mimochodem, co dá dneska firma novomanželům jako dárek?My jsme dostali tento poukaz s tím, že tenkrát jel přímý vlak z Pardubic až do Tater zadarmo (vypravený vlak pouze pro rekreanty z Čech na Slovensko a za týden zase zpět).

anonym

To je z roku 1981 – do Německa k Severnímu moři, vyjíždělo se dopoledne v 10 a přijeli jsme tam druhý den ve 4 ráno. Vypraven speciální vlak, ale nesměl narušit jízdní řády, tak jsme v Německu i stáli 4 hodiny.
V loni autobusem z Prahy do Marseille. až v busu jsem zjistil, že v Lyonu je přestup. Ještě, že jsem si dal slovník do mobilu a naučil se slovíčka, takže jsem se domluvil a správně přestoupil.

led

30 hodinová cesta z Kijeva a k tomu 30 hodín čakania na vlak (tabuľa oznamovala: vlak od Vladivostoku mešká neurčitý čas). Takže Silvester a Nový rok som strávila na stanici :(

dudu

Brno – Burgas a zpět asi v roce 1974.

lemur

jeli jsme s gymplem vlakem Praha – Moskva, v roce 1988. byl to fajn zážitek.
a s rodiči jednou Praha – Burgas. taky dobrý.

chachar1922

Praha → Havířov, tam a zpět. Jinak cestuju spíš autobusem, nebo letadly.

sevos

V mládí pravidelně Znojmo – Košice.
Doplňuji:
Sedmdesátá léta.

strapanka

Ide o to, ci nejdelsi na dalku, alebo na cas.

Na cas to bola cesta z Oravy k sestre do Hradce Kralove. Trvala tri dni. Cestovala som totiz v case, kedy v cechach bola „stoleta voda“ a zostali sme trcat na podmytej trati…

Na trasu to bola cesta z Oravy do Ceskych Budejovic (s dvomi prestupmi) k synovi a jeho priatelke, a odtial do Berlina. Ale s nimi to uz utieklo jedna radost.
Mimochodom: cestovanie vlakom ma nezamenitelne caro, napriklad cesta Oslo – Trondheum cez jazernu oblast je zazitkom na cely zivot.

honza19hk

Když jsem byl skoro půl roku v USA tak jsem vlakem projel trasu ze Seattlu do Houstonu. Ne ale v kuse ale se zastávkami v některých městech, ve státech Oklahoma,Kansas a Colorado. Nejdelší cesta vlakem byla skoro 200mil.

kelley

Brno – Viseu De Sus (Rumunsko), 1986. Což je asi o chlup dál než do Bukurešti (tohle je víc na východ), už nevím přesně kolik to bylo km. Ovšem kapka s Ulánbátarem suverénně vede a tiše závidím 🙂