Avatar uživatele
Matthew

Vaše nejdelší podniknutá cesta vlakem ? :)

Kam až nejdál jste docestovali pomocí vlaku ? :)
Doplňuji:
To led: No do Kyjeva (Kiev) se chci taky podívat, ale už jsem si rozmyslel jet tam vlakem. Slyšel jsem, že jsou dokonce na Ukrajině jiné koleje a není občas problém čekat 10 hodin. Proto budu v budoucnu volit cestu autobusem ;)

Uzamčená otázka

ohodnoťte nejlepší odpověď symbolem palce

Zajímavá 3Pro koho je otázka zajímavá? johana 56, Drap, briketka10 před 4165 dny Sledovat Nahlásit



Nejlepší odpověď
Avatar uživatele
briketka10

do Warnemünde u Rostocku v Německu z Prahy v roce
1980 na dovču jsem cestovali nejdřív do Berlína 10 hodin
a s třídenní pauzou pak do kempu Warnemünde celkem
na mapě je autem 586 km.. vlakem celkem asi 13h pěšky
jsme šli do toho kempu uf uf po pláži..

0 Nominace Nahlásit

Další odpovědi
Avatar uživatele
kapka

Už jsem to tu psala, ale napíšu to znovu a budu se opájet pomyslným
vítězstvím. 🙂 Praha – Ulánbátar, s jedním přestupem v Moskvě. Nejrychleji se to dá stihnout za sedm dní, dva dny do Moskvy a pak pět do UB. Dle údajů na netu přímá vzdálenost 6325 km.

0 Nominace Nahlásit


Avatar uživatele
Drap

Už je to hodně dávno,, ale nejdelší cesta byla do Bukurešti.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

To bylo v r.1976 kdy jsem měl svatbu a jako svatební dar od fabriky jsme dostali s manželkou poukaz ROH do Vysokých Tater.Takže z Krkonoš až do Tatranské Lomnice.
Jen tak mimochodem, co dá dneska firma novomanželům jako dárek?My jsme dostali tento poukaz s tím, že tenkrát jel přímý vlak z Pardubic až do Tater zadarmo (vypravený vlak pouze pro rekreanty z Čech na Slovensko a za týden zase zpět).

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
anonym

To je z roku 1981 – do Německa k Severnímu moři, vyjíždělo se dopoledne v 10 a přijeli jsme tam druhý den ve 4 ráno. Vypraven speciální vlak, ale nesměl narušit jízdní řády, tak jsme v Německu i stáli 4 hodiny.
V loni autobusem z Prahy do Marseille. až v busu jsem zjistil, že v Lyonu je přestup. Ještě, že jsem si dal slovník do mobilu a naučil se slovíčka, takže jsem se domluvil a správně přestoupil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
led

30 hodinová cesta z Kijeva a k tomu 30 hodín čakania na vlak (tabuľa oznamovala: vlak od Vladivostoku mešká neurčitý čas). Takže Silvester a Nový rok som strávila na stanici :(

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
dudu

Brno – Burgas a zpět asi v roce 1974.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
lemur

jeli jsme s gymplem vlakem Praha – Moskva, v roce 1988. byl to fajn zážitek.
a s rodiči jednou Praha – Burgas. taky dobrý.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
chachar1922

Praha → Havířov, tam a zpět. Jinak cestuju spíš autobusem, nebo letadly.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
sevos

V mládí pravidelně Znojmo – Košice.
Doplňuji:
Sedmdesátá léta.

Upravil/a: sevos

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
strapanka

Ide o to, ci nejdelsi na dalku, alebo na cas.

Na cas to bola cesta z Oravy k sestre do Hradce Kralove. Trvala tri dni. Cestovala som totiz v case, kedy v cechach bola „stoleta voda“ a zostali sme trcat na podmytej trati…

Na trasu to bola cesta z Oravy do Ceskych Budejovic (s dvomi prestupmi) k synovi a jeho priatelke, a odtial do Berlina. Ale s nimi to uz utieklo jedna radost.
Mimochodom: cestovanie vlakom ma nezamenitelne caro, napriklad cesta Oslo – Trondheum cez jazernu oblast je zazitkom na cely zivot.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
honza19hk

Když jsem byl skoro půl roku v USA tak jsem vlakem projel trasu ze Seattlu do Houstonu. Ne ale v kuse ale se zastávkami v některých městech, ve státech Oklahoma,Kansas a Colorado. Nejdelší cesta vlakem byla skoro 200mil.

0 Nominace Nahlásit

Avatar uživatele
kelley

Brno – Viseu De Sus (Rumunsko), 1986. Což je asi o chlup dál než do Bukurešti (tohle je víc na východ), už nevím přesně kolik to bylo km. Ovšem kapka s Ulánbátarem suverénně vede a tiše závidím 🙂

0 Nominace Nahlásit


Diskuze k otázce

U otázky nebylo diskutováno.

Nový příspěvek